Trwa Transatlantyk

Aktualności

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk, który zwabił do Poznania największe gwiazdy świata filmu. Są wśród nich także kompozytorzy muzyki filmowej, którzy biorą udział w spotkaniach z młodymi filmowcami. Dzisiaj na Transatlantyk Masterclasses pojawił się Christopher Young, który zachwycony gościnnością i zainteresowaniem publiczności zaoferował organizację jeszcze jednego, nadprogramowego warsztatu. Tym samym jutro aż dwukrotnie będzie można się spotkać z amerykańskim kompozytorem. Pierwszy warsztat odbędzie się już o 11:00 w Pawilonie Nowa Gazownia, natomiast drugi o godzinie 15:00 w Multikinie 51 (sala nr 4). Natomiast już w czwartek podobne spotkanie odbędzie się z udziałem Stanisława Syrewicza – godzina 17:00 w Pawilonie Nowa Gazowania. Wszystkie spotkania poprowadzi Łukasz Waligórski z MuzykaFilmowa.pl


 

A niżej prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego spokania z Christopherem Youngiem.

 

 

""

 

""

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.