Trwa Transatlantyk

Aktualności

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk, który zwabił do Poznania największe gwiazdy świata filmu. Są wśród nich także kompozytorzy muzyki filmowej, którzy biorą udział w spotkaniach z młodymi filmowcami. Dzisiaj na Transatlantyk Masterclasses pojawił się Christopher Young, który zachwycony gościnnością i zainteresowaniem publiczności zaoferował organizację jeszcze jednego, nadprogramowego warsztatu. Tym samym jutro aż dwukrotnie będzie można się spotkać z amerykańskim kompozytorem. Pierwszy warsztat odbędzie się już o 11:00 w Pawilonie Nowa Gazownia, natomiast drugi o godzinie 15:00 w Multikinie 51 (sala nr 4). Natomiast już w czwartek podobne spotkanie odbędzie się z udziałem Stanisława Syrewicza – godzina 17:00 w Pawilonie Nowa Gazowania. Wszystkie spotkania poprowadzi Łukasz Waligórski z MuzykaFilmowa.pl


 

A niżej prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego spokania z Christopherem Youngiem.

 

 

""

 

""

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.