O nas

O stronie

Portal MuzykaFilmowa.pl rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia 2005 roku. W swojej pierwszej odsłonie witryna nosiła nazwę Score Amateur. Po licznych ulepszeniach i poprawkach technicznych oraz graficznych, w roku 2006 portal zmienił adres i nazwę na MuzykaFilmowa.pl. W takiej postaci funkcjonuje do tej pory.

Witryna MuzykaFilmowa.pl powstała z myślą o wszystkich entuzjastach muzyki filmowej w Polsce. Zajmujemy się pisaniem recenzji najnowszych ścieżek dźwiękowych, artykułów oraz przeprowadzaniem wywiadów z kompozytami muzyki filmowej. Przygotowujemy także relacje z koncertów muzyki filmowej jakie odbywają się w naszym kraju oraz innych ważnych wydarzeń związanych z tą dziedziną sztuki. Nie udostępniamy płyt z muzyką filmową a jedynie staramy się przekazywać swoją wiedzę i opinie o soundtrackach.

O nas

Osoby piszące teksty dla MuzykaFilmowa.pl to pasjonaci nie pobierający za swoją pracę żadnego honorarium. Portal nie jest instytucją komercyjną, która przynosiłaby nam jakiekolwiek zyski. Wszystko co tutaj robimy jest efektem naszej pasji, którą jest muzyka filmowa.

Założycielem i administratorem portalu MuzykaFilmowa.pl jest Łukasz Waligórski. Wszelkie kwestie związane z działaniem witryny, patronatami koncertów, sponsoringiem czy reklamami prosimy kierować na prywatny adres lukas.waligorski@gmail.com.

Współtwórcami portalu są osoby, które przez lata jego funkcjonowania przygotowywały i nadal przygotowują recenzje oraz inne teksty o muzyce filmowej. Do ścisłego grona redakcyjnego należą:

 • Łukasz Waligórski
 • Jacek Lubiński (Mefisto)
 • Radosław Ostrowski
 • Tomasz Gil
 • Andrzej Szachowski

Swój ślad w jego historii zostawili również:

 • Jan Bliźniak
 • Damian Słowioczek
 • Jacek Skulimowski
 • Bartosz Kuśmierz
 • Maciej Wawrzyniec Olech
 • Jakub Kośla

  O współpracy

  Współpracę z MuzykaFilmowa.pl może podjąć każdy czytelnik, zainteresowany pisaniem recenzji lub innych teksów poświęconych muzyce filmowej. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, napisz do nas. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje mogące wnieść coś nowego do MuzykaFilmowa.pl. Współpraca z nami nie musi oznaczać konieczności regularnego pisania recenzji. Jeśli posiadasz jedną ale dobrą recenzję płyty, która jeszcze nie została przez nas opisana, chętnie ją opublikujemy. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do uzasadnionej odmowy publikacji.

  Współpraca z nami nie wiąże się z żadnym wynagrodzeniem. Jesteśmy pasjonatami i tylko z takimi osobami możemy współpracować.

  O recenzjach

  Głównym zajęciem portalu MuzykaFilmowa.pl jest recenzowanie płyt z muzyką filmową. Staramy się pisać teksty, przystępne, treściwe, ale też w pełni wyczerpujące temat. Oczywiście opinie zawarte w recenzjach są wyłącznie naszymi opiniami, z którymi czytelnik nie musi się zgadzać. Opinie czytelników uznawane są w systemie komentarzy, które znajdują się pod każdą recenzją. Jednocześnie prosimy aby Wasze komentarze nie przekraczały zasad dobrego smaku i związane były z konkretną płytą. Jesteśmy w stanie przyjąć każdą krytykę, ale komentarze obraźliwe i niekulturalne będą usuwane.

  Do kompozytorów

  Portal MuzykaFilmowa.pl stara się wspierać młodych twórców muzyki filmowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że początkujący kompozytorzy nie mają łatwego życia, dlatego staramy się pomagać. Jeśli jesteś młodym twórcą muzyki filmowej i posiadasz jakieś płyty ze swoją muzyką, wyślij je do nas. Postaramy się opisać Twoją muzykę i zaprezentować Twoją osobę szerszej publiczności. Kontakt w sprawie naszego adresu korespondencyjnego jest zawsze ten sam – lukas.waligorski@gmail.com.

  Nasi partnerzy

  Jako że MuzykaFilmowa.pl jest portalem niekomercyjnym, nie czerpiącym żadnych korzyści finansowych ze swojej działalności, jesteśmy wdzięczni wszystkim organizacjom wspierającym naszą działalność. Dziękujemy kompozytorom, dystrybutorom i wydawcom, którzy zainteresowali się nami i regularnie zaopatrują nas w płyty do recenzowania.