Suita z „Downton Abbey" Johna Lunna

Aktualności

Podczas 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie gościliśmy znakomite grono artystów, zdobywców najważniejszych nagród i nominacji, zarówno w sferze filmu, jak i muzyki. W Krakowie podczas Międzynarodowej Gali Seriali nie mogło zabraknąć dwukrotnego zdobywcy Primetime Emmy w 2012 i 2013 roku –Johna Lunna. Szkocki kompozytor zaprezentował suitę z serialu „Downton Abbey”. Dwunastotysięczna publiczność w TAURON Arenie Kraków za sprawą muzyki w wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod dyrekcją przyjaciela FMF – Diego Navarro, przeniosła się na chwilę w klimat Anglii z początku ubiegłego stulecia.

 

Poprzez nostalgiczne pociągnięcia smyczków i silne akcenty fortepianowe mieliśmy okazję poczuć wyjątkową atmosferę, wyjętą niemal wprost ze srebrnego ekranu. Melancholijną linię melodyczną suity łamią energiczne skrzypce, ukazując kontrast, który na zawsze pozostanie w pamięci uczestników Międzynarodowej Gali Seriali.

 

John Lunn wyspecjalizował się w sztuce komponowania muzyki na potrzeby produkcji telewizyjnych. Z jego twórczością można było się zapoznać przy okazji oglądania „Małej Doritt”, czy adaptacji książki Terry’ego Pratchetta „Piekło Pocztowe”. Ale prawdziwy rozgłos przyniosła mu dopiero ścieżka dźwiękowa do serialu „Downton Abbey”, za którą zdobył dwie nagrody Primetime Emmy w 2012 i 2013 roku, nominację do tej samej nagrody w 2014 roku oraz nominację do nagrody BAFTA.

 

Prezentujemy nagraną suitę z Gali FMF. Niech umili Wam czas oczekiwania na kolejne odcinki ostatniego już sezonu serialu „Downton Abbey”.

 

 

Kolejny film z Międzynarodowej Gali Seriali już za dwa tygodnie tradycyjnie na naszym kanale YouTube oraz stronie internetowej i fanpage’u Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Śledźcie nasze profile.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.