Muzyka Aleksandra Dębicza w radiowej Dwójce!

Aktualności

Już w niedzielę, 17 maja, o 13:00 na antenie Dwójki będzie można usłyszeć fragmenty płyty Aleksandra Dębicza "Cinematic Piano".  Ubarwią one audycję "Muzyka w kadrze" Mariusza Gradowskiego i Grzegorza Dąbrowskiego, która będzie dotyczyć wykorzystania fortepianu w muzyce filmowej. Poza utworami Dębicza pojawią się fragmenty ścieżek dźwiękowych Jerry'ego Goldsmitha, Alana Silvestriego, czy Włodka Pawlika. W trakcie programu odbędzie się specjalny konkurs. Na zwycięzców czekają egzepmlarze "Cinematic Piano". Audycji można odsłuchać na stronie internetowej Polskiego Radia.

 

Album "Cinematic Piano" jest wydawniczym debiutem kompozytora i pianisty Aleksandra Dębicza. Czerpie przede wszystkim ze stylistyki muzyki filmowej, ale też z rozrywki i jazzu. Na krążku znalazło się 12 utworów Dębicza w jego wykonaniu. Płyta jest już dostępna w sklepach. 

 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: