Suita z "Chicago Fire" i Atli Örvarsson na gali FMF

Aktualności

Ceniony w branży, wszechstronny islandzki kompozytor, uhonorowany licznymi nagrodami Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) –  Atli Örvarsson – to kolejny gość Międzynarodowej Gali Seriali. Podczas koncertu zaprezentujemy suitę z ośmiokrotnie nominowanej do cenionej nagrody People’s Choice telewizyjnej produkcji Chicago Fire.

 

Chicago Fire to elektryzujący amerykański serial akcji pokazujący codzienną walkę i zmaganie się z żywiołem członków Oddziału Ratunkowego i sanitariuszy z Chicago Firehouse 51. Żadna praca nie jest bardziej niebezpieczna, stresująca czy ekscytująca niż praca strażaków. W główne role wcielają się Jesse Spencer iTaylor Kinney. W polskiej telewizji serial obejrzało ponad 1,17 milionów widzów, a do obsady popularnej produkcji już niebawem dołączy polska aktorka – Izabella Miko.

 

– Od dnia premiery z tygodnia na tydzień produkcja stawała się coraz lepsza, a serial wykreował swój własny, wyjątkowy klimat – recenzuje New York Magazine. Natomiast New York Post uważa, że – Wolf wyprodukował telewizyjny serial, dokładnie taki, jaki ludzie chcą oglądać.

 

Zobaczcie zwiastun pierwszego sezonu Chicago Fire:

 

 

 

Fani Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie podczas gali będą mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze suity filmowe z najgorętszych seriali ostatnich lat. Obok ogłoszonych już produkcji: Gra o tron, Rodzina Borgiów, House of Cards, The Dovekeepers, Wikingowie, Misja Afganistan, Czas Honoru oraz Wataha dołącza serial Chicago Fire i  Atli Örvarsson. Kolejne perełki koncertu ogłosimy już wkrótce! Śledźcie nasze profile.

 

""Atli Örvarsson jest wszechstronnym islandzkim kompozytorem. Pochodzi z małego miasta Akureyri. Pisze muzykę zarówno do historycznych epopei, seriali telewizyjnych, jak i historii science-fiction. Napisał i orkiestrował utwory do największych produkcji Hollywood (wliczając w to Piratów z Karaibów), a także do niezwykle popularnych seriali NBC takich jak Chicago Fire i Chicago PD. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do rozmaitych filmów, poczynając od Aniołów i Demonów, a kończąc na Holiday. Jako kompozytor udowodnił swoją wszechstronność muzyką do Dziewiątego legionu, 8 części prawdy, Babylonu A.D., Złodziejskiego kodeksu, Czwartego stopnia, Polowania na czarownice. Örvarsson już w młodym wieku zaistniał na islandzkiej scenie muzycznej. Wraz z zespołem Sálin hans Jóns míns, jeszcze przed studiami na Berklee College of Music i North Carolina School of the Arts, zdobył trzy platynowe i dwie złote płyty. Osiągnął sukces jako kompozytor i został nagrodzony Pete Carpenter Fellowship, dzięki któremu znalazł się w Los Angeles. Zaczął pracować z telewizyjnym weteranem Mike’em Postem nad Nowojorskimi gliniarzami i Prawem i porządkiem. Niedługo potem spotkał Hansa Zimmera, który zaprosił go do swojego zespołu w Remote Control Studios. Atli zyskał sobie uznanie w branży, czego dowodem są liczne nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców – ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers) i BMI, a także nominacja do prestiżowych nagród World Soundtrack Academy w kategorii „Odkrycie Roku”, za swoją muzykę do Babylon A.D. Wśród jego ostatnich prac znajdują się Dary Anioła: Miasto kości, mroczny i ekscytujący Hansel i Gretel: Łowcy czarownic oraz Czysty strzał. Obecnie pracuje wraz z Hansem Zimmerem nad sequelem filmu o Supermanie – "Człowiek ze stali".

 

Szczegółowe informacje dotyczące biletów na 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie znajdziecie tutaj.

 

Cały program główny dostępny jest tutaj.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.