James Newton Howard ogłasza zwyciężczynie konkursu na najlepsze wykonanie The Hanging Tree!

Aktualności

Hollywoodzki kompozytor muzyki filmowej, James Newton Howard, ogłosił nazwiska wokalistek, które wygrały konkurs na wykonanie utworu The Hanging Tree pochodzącego z filmu Igrzyska śmierci.Zwyciężczynie – Michalina Olszewska i Agata Babiarz – pokonały niemal 200 konkurentek, zyskując szansę na wystąpienie u boku cenionego kompozytora. Koncerty z ich udziałem odbędą się 26 listopada w Krakowie oraz 27 listopada w Warszawie. Na scenie będzie im towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Organizatorem koncertów jest firma JVSGroup.

 

Kompozytor James Newton Howard, ogłaszając swoje koncerty w Polsce, zainicjował konkurs dla wokalistek. Nagrodą główną jest występ podczas koncertu i zaśpiewanie piosenki The Hanging Tree z filmu Igrzyska śmierci. W oryginale piosenkę tę zaśpiewała Jennifer Lawrence.

 

Po długim namyśle i wnikliwej analizie niemal 200 przesłanych nagrań w Polsce, James Newton Howard zaprosił do współpracy Michalinę Olszewską z Koszalina oraz Agatę Babiarz z Nowej Soli. Bardzo ekscytuje mnie moment, kiedy zasiadam do przesłuchania przesłanych nagrań. W Polsce było ich naprawdę sporo. Ostatecznie, po wielu dniach namysłu, zdecydowałem się na współpracę z dwiema bardzo zdolnymi wokalistkami. Myślę, że współpraca z nimi będzie ciekawym doświadczeniem, a dla nich szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed dużą publicznością. – komentuje kompozytor. 

 

Nagranie Michaliny Olszewskiej

 

Nagranie Agaty Babiarz: 

 

""Obie zwyciężczynie łączy pasja do muzyki oraz to, że od dzieciństwa uczyły się grać na instrumentach, a później zainteresowały się nauką śpiewu. Agata Babiarz, która wystąpi z Meastro w Krakowie kształci swój głos w Nowosolskim Domu Kultury. Na co dzień uczy się w liceum. Po tym jak usłyszała w radiu informacje o konkursie, postanowiła nagrać swoją wersję piosenki i zgłosić ją. Nie sądziłam, że uda mi się cokolwiek osiągnąć, ale coś skłoniło mnie do poszukania dalszych informacji na ten temat. W końcu poprosiłam przyjaciółkę o pomoc przy nagraniu i w ostatnim momencie się zgłosiłam. – mówi Agata. Werdykt, który został ogłoszony drogą mailową przyjęła z niedowierzaniem: dopiero, kiedy zadzwoniłam do organizatorki, i ona powiedziała mi, że naprawdę wygrałam, zaczęło do mnie docierać, jak ogromną szansę dostałam. To bardzo budujące, wiedzieć, że spośród dwustu na pewno zdolnych i chętnych osób, ktoś zauważył mnie. – dodaje Agata. Postrzegam swoje zwycięstwo jako duże wyróżnienie, ale też odpowiedzialność.

 

""Kariera wokalna Michaliny Olszewskiej jest dłuższa niż Agaty. W wieku 15 lat wygrała casting do teatru muzycznego w Koszalinie i od tamtej pory pracuje na scenie. O konkursie dowiedziała się od mamy: Moja mama znalazła artykuł w gazecie zatytułowany ,,Szukają nowej Jennifer Lawrence" i przyniosła mi do przeczytania. Od jakiegoś czasu szukam nowych, ciekawych projektów muzycznych, a to wydało mi się oryginalne i warte uwagi. Zgłosiłam się, ponieważ to niepowtarzalna szansa, żeby wystąpić z kompozytorem światowej klasy na jednej scenie. – wyjaśnia Michalina. Wysłała swoje nagranie i po kilku tygodniach nadeszła odpowiedź: trochę trudno uwierzyć, że mając jakieś pół procenta szansy, jednak się udało. Ale to oczywiście niezwykle pozytywne zaskoczenie i lekcja, że zawsze trzeba wierzyć w swoje szanse i nie bać się wyciągnąć ręki po niemożliwe. – dopowiada Michalina. Zwycięstwo jest dla mnie dużym wyróżnieniem i swego rodzaju drogowskazem mówiącym o tym, że to co robię ma sens i znajduje uznanie nawet u takiej legendy muzyki filmowej jaką jest James Newton Howard. To przede wszystkim motywacja do dalszego rozwoju, bo jeśli się chce i próbuje, to prędzej czy później po prostu wychodzi.

 

James Newton Howard to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej, który jest autorem ścieżki dźwiękowej do ponad 120 hollywoodzkich produkcji. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje dopełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. Wśród filmów do których skomponował muzykę znajdują się m.in.: Igrzyska śmierci, Pretty Woman, Mroczny Rycerz, King Kong, Szósty zmysł, czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćKompozytor w listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Polsce w ramach trasy 30 lat hollywoodzkiej muzyki. Na scenie będzie mu towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz dwie wokalistki z Polski: Michalina Olszewska oraz Agata Babiarz.

 

***
26 listopada | TAURON Arena Kraków

27 listopada | Hala Torwar, Warszawa

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.