Prezentujemy suitę z "Wikingów" Trevora Morrisa

Aktualności

Muzyka symfoniczna z elektroniką i etnicznym akcentem
– prezentujemy suitę z Wikingów Trevora Morrisa

 

Wykonanie suity z muzyką Trevora Morrisa do serialu Wikingowie było jednym z najbardziej elektryzujących momentów Międzynarodowej Gali Serialipodczas 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Orkiestrę Sinfonietta Cracovia, Chór Polskiego Radia oraz znakomitych solistów poprowadził sam kompozytor.

 

Trevora Morrisa festiwalowej publiczności nie trzeba przedstawiać. W branży uchodzi za specjalistę od muzyki do seriali, a zwłaszcza do seriali historycznych. Kilka tygodni temu przypomnieliśmy piękną suitę z muzyką do seriali Rodzina Borgiów Dynastia TudorówWikingowie to kolejny serial cenionego producenta, reżysera i scenarzysty Michaela Hirsta, do którego muzykę napisał Morris. Kompozytor znakomicie oddał temat wykorzystując instrumenty etniczne, perkusyjne, a także motywy charakterystyczne dla lokalnej twórczości. Ścieżka dźwiękowa do Wikingów jest monumentalna, ale jednocześnie charakteryzuje ją pewna intymność.

 

Przy tworzeniu muzyki do serialu Wikingowie Trevor Morris współpracował z norweskim kompozytorem i muzykiem – Einarem Selvikiem oraz doskonale znanym miłośnikom muzyki etno – zespołem Wardruna. Na Międzynarodowej Gali Seriali Einar Selvik wykonał partię wokalną oraz zagrał na dwóch instrumentach: Kravik-lyre, Taglharpa, a Tina Guo zagrała na elektrycznej wiolonczeli. Wszystkich muzyków poprowadził sam kompozytor – Trevor Morris. Przypomnijmy sobie to raz jeszcze.

 

 

Na kolejny filmik zapraszamy już w Nowym Roku, 8 stycznia 2016. Śledźcie nasz kanał YouTube, stronę internetowej i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. A tymczasem życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.