Kolekcja "Kultowa Muzyka Filmowa"

Aktualności

"Kultowa Muzyka Filmowa" to unikatowa kolekcja soundtracków wszech czasów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu składająca się z 20 książek z płytą CD. Po raz pierwszy w jednej serii znajdą się hity z takich filmów, jak "Pulp Fiction", "Gladiator", "Gorączka sobotniej nocy" czy "Misja"!

 

Piękne melodie, wybitni kompozytorzy, wzruszające chwile, genialni artyści – każda płyta to niezapomniana podróż w świat kina, wspomnień i najlepszych kompozycji filmowych. Dodatkowym atutem kolekcji są dołączone do płyt książki, pełne ciekawostek o filmach, mało znanych faktów o towarzyszącej im muzyce, kompozycjach i artystach. To prawdziwa gratka dla miłośników X muzy i muzyki filmowej!

 

W skład całej kolekcji wejdą:

 

1.    "Pulp Fiction" 
2.    "Gladiator"
3.    "Gorączka sobotniej nocy"
4.    "Blues Brothers 2000"
5.    "Misja"
6.    "Fortepian"
7.    "Underground"
8.    "Urodzeni mordercy"
9.    "Nine"
10.    "Good Morning Vietnam"
11.    "Arizona Dream"
12.    "The Lisbon Story"
13.    "The Cotton Club"
14.    "Zapach kobiety"
15.    "Frida"
16.    "Pożegnanie z Afryką"
17.    "Havana"
18.    "Thelma i Louise"
19.    "Bagdad Café"
20.    "Dziewczyna z perłą"

 

Autorką opracowań tekstowych całej kolekcji jest, zaprzyjaźniona z portalem MuzykaFilmowa.pl, dzinnikarka Magda Miśka-Jackowska, którą na codzień można usłyszeć w RMF Classic.

 

""
  

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.