Spotkajmy się w Centrum Festiwalowym 9. FMF

Aktualności

Spotkania z najwybitniejszymi specjalistami z zakresu muzyki filmowej, wyjątkowy recital kompozytorów prowadzony przez Varèse Sarabande, dźwięki Puszczy Białowieskiej, pyszna kawa serwowana przez sponsora festiwalu oraz Muzyczna Księgarnia Festiwalowa. Miejscem wydarzeń towarzyszących 9. edycji FMF będzie Centrum Festiwalowe zlokalizowane w sercu Krakowa, w Pałacu Krzysztofory przy ul. Szczepańskiej 2.

 

Od środy (25 maja), aż do poniedziałku (30 maja), zapraszamy do Centrum Festiwalowego w Krzysztoforach, gdzie czekać będzie na Was moc atrakcji. Spotkania z twórcami ścieżki dźwiękowej do „Wiedźmina” i kompozytorami do animacji Warnera, dyskusje na temat tajników pracy agentów, producentów oraz kierowników muzycznych, budowanie publiczności festiwalowej – jak co roku Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie obfitował będzie w różnorodne wydarzenia towarzyszące głównym punktom programu. Zobaczcie program wydarzeń towarzyszących.

 

Jedna z najstarszych i największych księgarni muzycznych w Polsce, Muzyczna Księgarnia Festiwalowa Music Corner, obok tradycyjnego asortymentu, będzie sprzedawać nasze kolekcjonerskie wydawnictwa. W Centrum będzie można kupić również bilety na koncerty oraz gadżety FMF: okularki przeciwsłoneczne, designerskie plecaki oraz plakaty z tegorocznym layoutem festiwalu.

 

Aby umilić Wam oczekiwanie na spotkania z twórcami, gośćmi specjalnymi FMF, wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie przygotowaliśmy niespodziankę – muzyczny relaks przy dźwiękach natury. Prezentowane nagrania są kompilacją dźwięków z Puszczy Białowieskiej. Jest to najstarsze tego typu środowisko w Europie, objęte ścisłą ochroną. W przeciągu roku wykonano setki godzin nagrań ambisonicznych, z uwzględnieniem zmienności rocznej i dobowej. Z zarejestrowanych nagrań wykonano dźwiękową ilustrację tego unikalnego krajobrazu. Podczas nagrań, udało się zarejestrować szereg gatunków ptaków i ssaków oraz charakterystyczny ambient. A to wszystko w zaaranżowanej specjalnie na FMF zielonej przestrzeni przygotowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, partnera festiwalu.

 

O przyjemny zapach, woń aromatycznej kawy zadba firma Nespresso. To właśnie jej filiżanką w telewizyjnych kampaniach delektuje się sam George Clooney – wieloletni ambasador marki. W swoich kapsułkach Nespresso zamyka naturalne kawy zaraz po zmieleniu, pozyskane z najlepszych ziaren kawowca. W trakcie pobytu w Krzysztoforach będzie można skosztować oficjalnej kawy festiwalowej od naszego sponsora. A do kawy – polecamy przekąski słodkie lub słone. O pyszne wypieki zadba Klub Festiwalowy Stolarnia.

 

Do zobaczenia w Centrum Festiwalowym 9. FMF!

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...