Powoli rusza Transatlantyk…

Aktualności

Podobnie jak w latach ubiegłych Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK 2013 zaprasza młodych kompozytorów z całego świata do sprawdzenia swoich umiejętności w dwóch konkursach muzyki filmowej: TRANSATLANTYK Film Music Competition oraz TRANSATLANTYK Instant Composition Contest.

 

W konkursowych zmaganiach mogą uczestniczyć osoby, które do 10 sierpnia br. nie ukończą 35 lat. Na zwycięzców czekają nagrody w łącznej wysokości 52 500 dolarów, których sponsorami zostali w tym roku Fundacja Transatlantyk oraz RAIFFEISEN Bank Polska S.A. Dyrektorem artystycznym obu konkursów jest Jan A. P. Kaczmarek.

 

TRANSATLANTYK Film Music Competition

 

Pierwszy z festiwalowych konkursów – TRANSATLANTYK Film Music Competition polega na skomponowaniu muzyki do dwóch krótkich filmów: 4 minutowego fragmentu obrazu „Trzeci cud” w reż. Agnieszki Holland oraz 6 minutowej animacji „Pigeon Impossible” w reż. Lucasa Martella, wyprodukowanej przez Studio Martell Animation.

 

Z nadesłanych do dnia 8 lipca br. kompozycji członkowie jury wyłonią 10 finalistów, którzy zostaną zaproszeni na wielki finał, który odbędzie się 7 sierpnia br. w Poznaniu.

 

Zwycięzca konkursu otrzyma:

 

tytuł Transatlantyk Young Composer 2013 oraz Transatlantyk Young Composer Award – First Prize w wysokości 20 000 USD.

 

Jury przyzna również:

 

Transatlantyk Young Composer Award – Second Prize (10 000 USD),

Transatlantyk Young Composer Award – Third Prize (5 000 USD).

 

W tym roku dodatkową nagrodą specjalną dla jednego z 10 finalistów konkursu będzie możliwość podpisania umowy publishingowej z Sony ATV na wspólnie ustalonych zasadach.

 

Szczegóły dotyczące nagród znajdują się w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu do pobrania

Formularz aplikacyjny do pobrania

Materiały filmowe do pobrania

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 8 lipca 2013 r.

Termin konkursu: 7 sierpnia 2013 r.

Rozdanie nagród: 8 sierpnia 2013 r.

 

TRANSATLANTYK Instant Composition Contest

 

Drugi z towarzyszących Festiwalowi konkursów – TRANSATLANTYK Instant Composition Contest – odbędzie się 6 sierpnia 2013 r. Kompozytorzy zobaczą krótki materiał filmowy, po czym na scenie, na oczach widzów, będą musieli stworzyć połączony z obrazem utwór fortepianowy. Tworzone instynktownie i na żywo improwizacje oceni jury.

 

Zwycięzca konkursu otrzyma:

 

tytuł TRANSATLANTYK Instant Composer 2013 oraz pierwszą nagrodę w wysokości 10 000 USD.

 

Jury przyzna również:

 

drugą nagrodę (5 000 USD),

trzecią nagrodę (2 500 USD).

 

Nagrody w obu konkursach zostaną wręczone w Poznaniu 8 sierpnia br., podczas gali kończącej tegoroczną edycję Festiwalu TRANSATLANTYK. Szczegóły dotyczące nagród znajdują się w regulaminie konkursu.

 

Towarzyszące Festiwalowi konkursy muzyki filmowej są nie tylko okazją do zmierzenia się z najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia i spotkania wybitnych przedstawicieli wszelkich związanych z filmem zawodów, ale także szansą na rozwój i międzynarodową karierę.

 

Formularz aplikacyjny do pobrania

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21 lipca 2013 r.

Termin konkursu: 6 sierpnia 2013 r.

Wszelkie pytania można kierować na adres: competition@transatlantyk.org

 

Sponsorem nagród jest RAIFFEISEN Bank Polska S.A.

 

 

 

 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.