Nieme filmy z muzyką na żywo w kwietniu w Warszawie!

Aktualności

""

 

Już 10 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon rusza 11. festiwal filmów niemych z muzyką na żywo. W jego trakcie będzie można zobaczyć m.in. wczesne działa Alfreda Hitchocka. Wśród zaproszonych muzycznych gwiazd znalazł się Krzesimir Dębski

 

Festiwal otworzy nieśmiertelne dzieło F. W. Murnaua – Wschód słońca. Pierwszy film reżysera zrealizowany w USA, nagrodzony Oscarem za wybitne osiągnięcie artystyczne, a także za zdjęcia i dla najlepszej aktorki – Janet Gaynor. Oprawę muzyczną tego obrazu zapewni osiemnastoosobowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą kompozytora Rafała Rozmusa.

 

Niekwestionowaną filmową gwiazdą tegorocznej edycji będzie Alfred Hitchcock. W programie znalazły się jego filmy z lat 1926-1929. Cztery zupełnie różne od siebie obrazy Hitchcocka zostaną zaprezentowane w czterech skrajnie różnych odsłonach muzycznych: jazzowej, rockowej, folkowej oraz tradycyjnej, wykonanej przez klasycznego tapera.

 

W programie znalazły się również czeskie filmy, którym akompaniować będą czescy muzycy, a także wczesne burleski Charliego Chaplina.

 

Ważnym wydarzeniem może się okazać pokaz odnalezionego po latach filmu Henryka Szaro Zew morza. Na żywo ziulustruje go siedmioosobowa Orkiestra kameralna pod batutą Krzesimira Dębskiego.

 

Na specjalne życzenie widzów zostanie powtórzona zeszłoroczna projekcja filmu Natan mędrzec, tym razem z muzyką wykonaną na żywo przez, kojarzony z muzyką klezmerską, ale inspirujący się także muzyką etniczną, zespół – KROKE.

 

 

Rezerwacje:

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Ceny biletów:

Normalny – 25 zł

Ulgowy – 20 zł

Warsztaty dla dzieci – 14 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Kino Iluzjon Muzeum Sztuki Filmowej

Ul. Narbutta 50 a

02-536 Warszawa

 

Szczegóły na www.iluzjon.fn.org.pl

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.