Kolekcjonerskie wydawnictwo 9. FMF

Aktualności

Już po raz piąty prezentujemy Państwu festiwalowy album FMF. To prawie 80 minut muzyki skomponowanej do największych produkcji filmowych, animowanych i jednaj z najbardziej popularnych gier video na świecie. Kolekcjonerskie wydanie powstało we współpracy z największą wytwórnią muzyki filmowej na świecie – Varèse Sarabande Records i największą firmą fonograficzną na polskim rynku – Universal Music Polska. Kuratorem krążka jest legendarny producent Varèse Sarabande – Robert Townson.

 

To wyjątkowe, kolekcjonerskie wydawnictwo przygotowaliśmy nie tylko dla wielbicieli krakowskiego festiwalu, ale dla wszystkich fanów muzyki filmowej! Nadchodząca edycja FMF w Krakowie odbędzie się już po raz 9. Po raz kolejny towarzyszy jej unikatowa kompilacja zawierająca 18 utworów prezentujących różnorodność programu festiwalowego. Na płycie znalazły się suity z kultowych produkcji, takich jak: „Sicario”, „Drive”, „Autor widmo”, „Tess” czy „Chinatown”. Na krążku nie zabraknie utworów z topowych animacji: „Jak wytresować smoka”, „Epoki lodowcowej: Odwilż”, „Shreka”, „Pocahontas” czy „Smerfów”. Nie brak także polskiego wątku — muzyki Łukasza Targosza do polskiego serialu produkcji HBO Europe „Pakt”. Dla fanów muzyki do gier video, wisienką na torcie będzie suita z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” autorstwa Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego.

 

Wydawnictwo płytowe FMF to ukłon w stronę wiernych fanów festiwalu, co roku przyjeżdżających do Krakowa, by na żywo słuchać legendarnych tematów ilustrowanych fragmentami filmowymi, i pragnących zabrać festiwalową atmosferę do domu. Płyta to doskonały prezent i pamiątka będąca hipnotyzującą mozaiką muzycznych doznań. Mamy nadzieję, że album przedłuży magię FMF i niejednokrotnie pomoże w powrocie do festiwalowych wzruszeń.

 

Płyta powstała we współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego, Varѐse Sarabande oraz Universal Music Polska. Płyty będą dostępne w sklepach muzycznych oraz salonach Empik w całej Polsce od 6 maja. Album będzie można również kupić podczas 9. FMF w Krakowie w centrum festiwalowym oraz w miejscach koncertów.

 

Lista utworów:
1. THE GHOST WRITER – The Ghost Writer (Alexandre Desplat) (1:42)
2. TESS – Tess (Philippe Sarde) (3:15)
3. CHINATOWN – Love Theme from Chinatown (Jerry Goldsmith) (2:03)
4. A LETTER TO MR. DESPLAT (Aleksander Debicz) (3:56)
5. POCAHONTAS – Colors Of The Wind (Alan Menken) (Performed by Earl Rose) (3:39)
6. ICE AGE 2: THE MELTDOWN – The Meltdown (John Powell) (4:25)
7. THE SMURFS 2 – Smurfette’s Creation (Heitor Pereira) (1:24)
8. HOW TO TRAIN YOUR DRAGON – This Is Berk / Romantic Flight (John Powell) (6:05)
9. RISE OF THE GUARDIANS – Still Dream (Performed by Renée Fleming) /
Calling All Guardians (Alexandre Desplat) (5:20)
10. SHREK – Transformation / The End (Harry Gregson-Williams and John Powell) (3:28)
11. SUPERMAN: THE ANIMATED SERIES – Suite
(Lolita Ritmanis, Kristopher Carter and Michael McCuistion) (6:10)
12. SICARIO – Desert Music (Jóhann Jóhannsson) (5:06)
13. ALLEGIANT – Suite (Joseph Trapanese) (8:14)
14. DRIVE – Bride Of Deluxe (Cliff Martinez) (3:58)
15. PAKT – Into The Pact (Łukasz Targosz) (4:57)
16. THE WITCHER 3: WILD HUNT – Lullaby Of Woe / Eredin, King Of The Hunt (Marcin Przybylowicz) (4:56)
17. MUTINY ON THE BOUNTY – Overture (Bronislau Kaper) 
(Cliff Eidelman, Seattle Symphony Orchestra) (3:21)
18. RAIDERS OF THE LOST ARK – March and Love Theme (John Williams)
(Richard Kaufman, Nurnberg Symphony) (5:14)

 

Organizatorami 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

""

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków. Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł. Więcej informacji na www.fmf.fm.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.