Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku 2021 – znamy nominowanych!

Aktualności

Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku 2021 – znamy nominowanych!

 Nagroda Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku zostanie przyznana już po raz czwarty. Spośród licznych filmowych i serialowych premier z 2021 roku wybraliśmy te, które wyróżniają się wyjątkowymi ścieżkami dźwiękowymi i naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Nominację do nagrody zdobyło sześć tytułów, a zwycięzcę poznamy 25 maja podczas odbywającego się w ramach FMF koncertu Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski

Pierwszym nominowanym jest Wojtek Urbański, który stworzył oprawę muzyczną do mrocznego thrillera Hiacynt w reżyserii Piotra Domalewskiego. Film zaprezentowano między innymi na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pozostajemy w wątkach kryminalnych. Kolejnym tytułem jest Klangor – serial Łukasza Kośmickiego opowiadający o zniknięciu córki psychologa więziennego. Za klimatyczną muzykę odpowiada Mikołaj Trzaska.

Ścieżkę dźwiękową do Prime Time, debiutu reżyserskiego Jakuba Piątka, stworzyła Teoniki Rożynek – laureatka nagrody za muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Przejmujący film Śmierć Zygielbojma o losach żydowskiego działacza politycznego swoimi kompozycjami dopełnił Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara za muzykę do Marzyciela.

Radzimir Dębski, znany również jako Jimek, doskonale dopasował nowoczesną, energetyczną muzykę do serialu Sexify, który poruszaną tematyką wzbudził sporo kontrowersji, ale zgromadził też wiele pozytywnych recenzji za granicą.

Listę nominowanych zamykają Marcin Lenarczyk, Bartłomiej Łupiński i Igor Kłaczyński, którzy stworzyli oprawę muzyczną filmu Wszystkie nasze strachy, opartego na prawdziwych wydarzeniach z życia Daniela Rycharskiego – katolika i działacza społeczności LGBT.

Narady ponad 50-osobowego jury (dziennikarzy, krytyków i komentatorów z branż filmowej i muzycznej) już trwają. Wkrótce swojego faworyta będą mogli wybrać również fani Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wyniki głosowania poznamy 25 maja podczas odbywającego się w ramach FMF koncertu Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski.

Pełna lista nominowanych:

  • Hiacynt – Wojtek Urbański
  • Klangor – Mikołaj Trzaska
  • Prime Time – Teoniki Rożynek
  • Sexify – Radzimir Dębski
  • Śmierć Zygielbojma – Jan A.P. Kaczmarek
  • Wszystkie nasze strachy – Marcin Lenarczyk, Bartłomiej Łupiński i Igor Kłaczyński

Sponsorem Nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: