Niezwykła płyta Joe Hisaishiego

Aktualności

Joe Hisaishi nie próżnuje. Co prawda nie skomponował od dawna muzyki do żadnego filmu, jednak na rynku pojawia się jego nowa płyta. To wydawnictwo będące kompilacją jego najbardziej znanych prac filmowych. "The Best of Cinema Music" w sprzedaży dostępne jest już od 7 września. Nie jest to jednak kolejna kompilacja stworzona dla celuch komercyjnych. Cały dochód z jej sprzedaży krążka trafi na cele charytatywne i będzie przeznaczony dla dzieci, które podczas tragicznego trzęsienia ziemi w Japonii w lutym, straciły swoje instrumenty muzyczne.

 

Płyta ta powinna być szczególna także dla polskich fanów Joe Hisaishiego. Otóż okładkę wydawnictwa stanowi zdjęcie z koncertu, jaki Joe Hisaishi zaprezentował podczas swojego pobytu na 4. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Także zawartość płyty w dużej mierze odzwierciedla program krakowskiego koncertu, choć są to nagrania studyjne tych kompozycji. I jak tutaj nie pożądać takiej płyty?

 

Niżej prezentujemy pełną listę utworów na płycie i jej okładkę.

 

1.Nausicaä of the Valley of the Wind
2.Princess Mononoke
3.The General
4.Raging Men
5.Hana-bi
6.Kids Return
7.Let The Bullets Fly
8.Howl's Moving Castle
9.One Summer's Day
10.Summer
11.Villain
12.Ashitaka and San
13.My Neighbour Totoro

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...