Danny’ego Elfmana pozafilmowe szaleństwo

Aktualności

No cóż, nie do końca pozafilmowe… Ten wszechstronny kompozytor skomponował bowiem tym razem muzykę do przedstawienia słynnej grupy cyrkowej Cirque du Soleil, pt.: "Iris: A Journey Through the World of Cinema". Show, jak"" sama nazwa wskazuje, oscyluje wokół kina, więc wybór Elfmana zdaje się jak najbardziej uzasadniony. O tym gigantycznym, rozpisanym na 100-osobową orkiestrę przedsięwzięciu wiadomo było już od jakiegoś czasu, ale z owocem tegoż można zapoznać się dopiero dziś. Na oficjalnej stronie tej oryginalnej trupy można odsłuchać (za darmo) kilku pełnych fragmentów kompozycji Elfmana. Klikajcie na okładkę obok – naprawdę warto!

 

 

Przy okazji warto nadmienić, że już 1 listopada w sklepach ukaże się najnowsza kompozycja Elfmana z filmu "Giganci ze stali" ("Real Steel"), który na polskich ekranach debiutuje w najbliższy piątek, 14-ego października.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: