Nietypowe koncerty muzyki filmowej…

Aktualności

Już w listopadzie fani muzyki będą mogli usłyszeć coś, czego jeszcze na polskiej scenie muzycznej nie było. Pięcioosobowy zespół pod wodzą ukraińskiego kompozytora i dyrygenta Maxa Fedorova będzie główną gwiazdą organizowanych przez Grzegorza Sakowicza trzech Koncertów Muzyki Filmowej, które odbędą się w Warszawie oraz Białymstoku.

 

Muzycy, w których skład oprócz Fedorova wchodzą m.in. uznani wokaliści Jan Dudkowski oraz Maciej Bogumił Nerkowski wykonają utwory znane z takich filmowych szlagierów jak „Gwiezdne Wojny”, „Roxanne”, „Filadelfia”, „Dirty Dancing” czy „Golden Eye”. Pierwszy koncert odbędzie się 25 listopada białostockim kinie Pokój, a już dzień później artyści pojawią się w Warszawie, aby dać kolejne dwa koncerty. W Stolicy Koncerty Muzyki Filmowej odbędą się w nowopowstałym klubie United, który dysponuje jednym z najlepszych sprzętów nagłaśniających w Warszawie oraz legendarnym jazzowym klubie Tygmont, który znany jest z tego, że bardzo często gości najbardziej znanych polskich i zagranicznych wykonawców tego typu muzyki.

 

Utwory wykonane zostaną przez pięcioosobowy kameralny zespół, prowadzony przez uznanego ukraińskiego dyrygenta i kompozytora Maksa Fedorova, na co dzień występującego w Filharmonii Białostockiej. Towarzyszyć mu będą docenieni w Polsce i za granicą wokaliści, Jan Dutkowski oraz Maciej Bogumił Nerkowski, którzy oprócz koncertowania w najbardziej prestiżowych teatrach i operach w Polsce, ostatni czas spędzili śpiewając w Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech oraz krajach bloku wschodniego.

 

Oba koncerty odbędą się w kameralnym gronie (około 300 osób) i będą rozpoczynać cykl regularnych koncertów muzyki filmowej w całej Polsce. Warto zaznaczyć, że będą to jedyne jak dotąd tego typu koncerty, które odbywają się prestiżowych klubach muzycznych.

 

Fanów zapewne ucieszą ceny biletów, które dzięki pomocy sponsorów takich jak BMW Polska oraz Gaia będą w bardzo przystępnych cenach i w zależności od koncertów będą kosztować do 20 zł. Bilety trafią do sprzedaży 24 października.
Szczegółowe terminy Koncertów Muzyki Filmowej:

 

25 listopada – Białystok – Kino Pokój
godzina 18:00

26 listopada – Warszawa – Club United
godzina 19:00

27 listopada – Warszawa – Tygmont Jazz Club
godzina 18:00


Koncerty odbywają się pod patronatem medialnym portalu MuzykaFilmowa.pl

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.