Niespodzianka dla Fanów Festiwalu Muzyki Filmowej!

Aktualności

Dwanaście światowych premier, najpiękniejsze tematy muzyczne z najgorętszych seriali ostatnich lat, plejada gwiazd na scenie i Wy — nasza niezastąpiona publiczność. Tak wyglądała Międzynarodowa Gala Seriali podczas 8. Festiwalu Muzyki Filmowej. Do kolejnej edycji pozostało jeszcze niemal osiem miesięcy, ale żeby osłodzić Wam czas oczekiwania na święto muzyki filmowej przygotowaliśmy dla Was niespodziankę.

 

Jego ścieżki dźwiękowe są podziwiane na całym świecie za ich oryginalne brzmienie i doskonałą syntezę elementów komponowanych i improwizowanych. Znakomicie operuje niewielkimi i niekonwencjonalnymi składami, zawsze dobierając odpowiednie instrumenty do prezentacji głównych tematów muzycznych. Wie, że czasami niewłaściwe brzmienie, dysonans jest dokładnie tym, co stworzy odpowiedni dla danej sceny nastrój.

 

15 września odebrał swoją czwartą statuetkę Primetime Emmy, a w maju gościł w Krakowie na 8. Festiwalu Muzyki Filmowej. Przypomnijmy sobie, jak Jeff Beal poprowadził orkiestrę w premierowym wykonaniu skomponowanej specjalnie na FMF suicie, która łączy tematy nagrodzonej właśnie ścieżki dźwiękowej do najbardziej popularnego serialu ostatnich lat — House of Cards.

 

 

House of Cards Suite to nie jedyny film z Międzynarodowej Gali Seriali jaki dla Was przygotowaliśmy. Śledźcie uważnie naszą stronę internetową i fanpage, a co dwa tygodnie znajdzie na nich kolejne suity  z tego wyjątkowego koncertu.

 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.