Posłuchaj najnowszych kompozycji z Hollywood!

Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się czas Oscarów. Narasta więc promocja poszczególnych filmów w walce o tą nagrodę, a co za tym idzie także i ścieżek dźwiękowych doń. Skutkuje to tym, iż fani mogą za darmo posłuchać większości najważniejszych ilustracji za darmo w internecie. Obecnie dostępne są promocyjne ścieżki: Alana Silvestri do najnowszej produkcji Zemeckisa, pt. "Flight" (do odsłuchania na stronie Paramount), Alexandre'a Desplat do animacji "Rise of the Guardians" (Dreamworks) oraz wchodzącego wkrótce na nasze ekrany "Moonrise Kingdom". Z kolei Focus Features  proponuje nam odsłuch kompozycji Danny'ego Elfmana do dramatu Gusa van Santa, "Promised Land", Dario Marianelliego do kolejnej wersji "Anny Kareniny", Jona Briona do animacji "ParaNorman" oraz muzykę Jeremy Samsa do filmu o prezydencie Franklinie Delano Roosevelt, "Hyde Park on Hudson" z Billem Murray w roli głównej.

Miłego słuchania!

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.