Mistrzowskie spotkania z kompozytorami na 9. FMF w Krakowie!

Aktualności

Spotkania z twórcami muzyki do filmów, kompozytorami ścieżek dźwiękowych do animacji oraz dyskusje nt. elektroniki w muzyce filmowej – jak co roku Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie obfitował będzie w różnorodne wydarzenia towarzyszące głównym punktom programu. W panelach wezmą udział najwybitniejsi specjaliści z zakresu muzyki filmowej, m.in. Alexandre Desplat, Cliff Martinez, Joseph Trapanese czy Harry Gregson-Williams. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Festiwalowym, ulokowanym w serku Krakowa w Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

 

""

 

27 maja na Gali alterFMF: Drone Sounds usłyszymy najsłynniejsze tematy muzyczne kompozytorów uchodzących za nową falę muzyki filmowej m.inJosepha Trapanese („Wierna” i  „Zbuntowana” z serii Niezgodna”), znanego ze swojej współpracy z zespołem Daft Pank, której efektem jest muzyka do Tron: Dziedzictwo oraz rockowo-elektroniczną formacją M83, co zaowocowało ścieżką dźwiękową do filmu Oblivion”. W Krakowie pojawią się także: Cliff Martinez— legenda Red Hot Chilli Peppers, autor minimalistycznych elektroniczno-symfonicznych aranży do kultowych filmów „Drive”, „Tylko Bóg wybacza” czy zbierającego znakomite recenzje podczas trwającego Festiwalu w Cannes „The Neon Demon” (najnowszy film Nicolasa Windinga Refna). Joseph Trapanese, Cliff Martinez, Dave Porter spotkają się z publicznością podczas panelu „Elektronika w muzyce filmowej: kompozytor czy informatyk?”. Spotkanie poprowadzi Ray Bennet. Zapraszamy 26 maja o godz. 15:30 do Centrum Festiwalowego. Wstęp wolny.

 

Autor muzyki do takich filmów jak: „Grand Budapest Hotel”, „Operacja Argo”, „Gra tajemnic”, „Jak zostać Królem”, „Drzewo życia”, a w sumie do ponad 140 soundtracków światowego kina, w tym trzech produkcji filmowych Romana Polańskiego, odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Kompozytor odbierze nagrodę podczas wieczornej gali „Scoring4Polanski” organizowanej w ramach 9. FMF. Wybitny francuski kompozytor, dyrygent, zdobywca Oscara, Złotego Globu i dwóch nagród BAFTA, laureat drugiej Nagrody Kilara – Alexandre Desplat, spotka się z fanami muzyki filmowej już 26 maja o godz. 17.00 w Pałacu Krzysztofory. Pobierz bezpłatną wejściówkę na to spotkanie!

 

Natomiast w sobotę (28 maja) o godz. 11:00 polecamy panel „Komponowanie do animacji” ze światowej sławy kompozytorem muzyki filmowej Harrym Gregsonem-WilliamsemBędzie to warsztat badający rolę muzyki w filmie. Ten masterclass da uczestnikom szansę na spojrzenie z kulisy kreatywnego procesu kompozytora muzyki filmowej. Harry pokaże fragmenty i zaprezentuje muzykę z wybranych filmów, przy których pracował. Ten brytyjski kompozytor, orkiestrator, dyrygent i producent muzyczny jest jednym z najbardziej prominentnych i wyjątkowych kompozytorów w świecie filmu. Skomponował muzykę do wielu hitów, takich jak: „Marsjanin”, „Shrek”, „Opowieści z Narnii”, „Królestwo Niebieskie”, „Człowiek w Ogniu”, „Zawód: Szpieg”  oraz wielu innych. Skomponował także muzykę do gier „Metal Gear Solid 2,3, 4 i 5”, oraz „Call of Duty: Advanced Warfare”Spotkanie ukaże kreatywne metody Gregsona-Williamsa i demonstrację jego muzyki na żywo. Wstęp wolny.

 

W ostatnim dniu FMF – wisienką na torcie będzie: spotkanie z kompozytorami filmowymi Dynamic Music Partners (zdobywcy nagrody Emmy — Lolita Ritmanis, Michael McCuiston, Kristofer Carter) i — specjalnie dla fanów komputerowego „Wiedźmina” i grupy CD Projekt RED — panel z udziałem twórców jednego z największych sukcesów kasowych polskiego przemysłu gier video.

 

Polecamy uwadze pełny harmonogram wydarzeń towarzyszących 9. FMF. Do zobaczenia!

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...