Ogłoszeni zwycięzcy World Soundtrack Awards!

Aktualności

Wczorajszego wieczora, podczas zakończenia 38-ej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Ghent, ogłoszono zwycięzców tej muzycznej nagrody, za rok 2010/11. Główny laur zgarnął Alexandre Desplat. Poniżej pełna lista laureatów:

""


Kompozytor roku
:
Alexandre Desplat ("A Better Life", "The Burma Conspiracy", "The King’s Speech", "The Tree of Life", "The Well Digger’s Daughter", "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 & 2")

Najlepszy score roku 2010:
"Inception" – Hans Zimmer

Najlepsza piosenka napisana do filmu:
"We Belong Together" z "Toy Story 3" – Randy Newman

Odkrycie roku:
Alex Heffes za "The First Grader" i "The Rite"

Nagroda publiczności:
"127 Hours" – A.R Rahman

Sabam Award dla Najlepszego młodego kompozytora europejskiego:
Gabriel Heinrich

Nagroda za życiowe osiągnięcia:
Giorgio Moroder

 

Przy okazji warto też wspomnieć o nowych projektach Francuza. Już niedługo, Sony Classical wyda (najpierw w wersji cyfrowej – 1. listopada, a miesiąc później fizycznie) soundtrack z filmu "My Week with Marylin" – biograficznego dramatu o jednej z najsłynniejszych gwiazd Hollywood. Choć autorem muzyki jest Conrad Pope, to temat przewodni skomponował właśnie Desplat. Światowa premiera filmu odbędzie się 23. listopada. Polska premiera nie jest jeszcze znana. Desplat zastąpił także na kompozytorskim stołku Nico Muhly w najnowszej produkcji Stephena Daldry'ego, "Extremely Loud and Incredibly Close", odwołującej się bezpośrednio do tragedii 9/11. Powody zmiany, jak i ewentualna data premiery albumu nie są na razie znane. Film ukaże się natomiast 25 grudnia w kinach amerykańskich.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.