Krakowski akcent w muzyce z Wiedźmina

Aktualności

Krakowski akcent w muzyce z Wiedźmina

 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące miłośników tego gatunku. Jest to także świetna okazja do spotkań i wymiany kontaktów w środowisku kompozytorów, którzy przyjeżdżają do naszego miasta z całego świata. Zafascynowani wyjątkową atmosferą festiwalu twórcy muzyki do Wiedźmina, jednej z największych produkcji Netflixa, postanowili zarejestrować swoje utwory we współpracy z krakowskim chórem Pro Musica Mundi.

 

 

Po tegorocznym występie na Gali FMF kompozytorzy muzyki do pierwszego sezonu serialu Wiedźmin Sonya Belousova i Giona Ostinelli zdecydowali się nawiązać współpracę z chórem Pro Musica Mundi i zarejestrować w Krakowie partie chóralne zaprezentowane podczas koncertu w parku Jordana, jak i kilku niepublikowanych jeszcze utworów. Nagrania odbyły się na początku października w studiu Kotłownia Akademii Górniczo-Hutnieczej. Chórem, związanym z FMF od pierwszej edycji, zadyrygował prof. Wiesław Delimat, a nagrania poprowadził dr hab. inż. Paweł Małecki z AGH, który od lat współpracuje z Forum Audiowizualnym FMF.

 

Twórcy ścieżki dźwiękowej wzięli udział w sesji ze swojego domowego studia w Los Angeles. Ta współpraca to niewątpliwy sukces, a także kolejny krok w promocji polskich artystów na arenie międzynarodowej. Po raz kolejny udowodniamy, że Festiwal Muzyki Filmowej to nie tylko koncerty, ale także spotkania i wieloletnie relacje.

 

Październik z muzyką filmową w Centrum Kongresowym ICE Kraków

 

 

W tym roku muzyka filmowa towarzyszy nam dłużej niż zwykle. Zazwyczaj Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbywa się w maju, jednak tym razem przedłużyliśmy tę przyjemność aż do października. Główna część, podczas której zostały wręczone nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku oraz FMF Young Talent Award, miała miejsce w sierpniu w parku Jordana w ramach festiwalu Kraków Culture Summer.

 

Przez dwa dni – czwartek i piątek– w Centrum Kongresowym ICE Kraków zanurzymy się w dźwiękach najpiękniejszych melodii, które podbiły serca fanów na całym świecie. Zaczynamy od propozycji dla najmłodszych, czyli FMF4Kids ze ścieżką dźwiękową z Agi Bagi – polskiego serialu animowanego promującego ekologię. Z kolei w piątkowy wieczór zakończymy festiwal koncertem The Best of John Barry z muzyką z takich produkcji filmowych, jak Tańczący z wilkamiPożegnanie z Afryką czy Niemoralna propozycja. Nie zabraknie także największych hitów z Jamesa Bonda. Wspólnie wysłuchamy utworów z filmów W tajnej służbie Jej Królewskiej MościPozdrowienia z Rosji, Diamenty są wieczne oraz Żyje się tylko dwa razy.

 

Na kolejną edycję Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie musimy poczekać do przyszłego roku, dlatego specjalnie dla wszystkich fanów przygotowaliśmy niespodziankę. Wszystkie tegoroczne koncerty pojawią się w grudniu na platformie PLAY KRAKÓW.

 

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, KBF i RMF Classic. Koncert The Best of John Barry odbywa się w ramach inicjatywy Daniel Pearl World Music Days.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.