14. Festiwal Muzyki Filmowej wraca na PLAY KRAKÓW

Aktualności

Kultowa muzyka filmowa, niezapomniane emocje oraz najlepsze motywy serialowe wracają razem z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie na miejską platformę VOD. Główna część tegorocznej edycji odbyła się wyjątkowo w parku Jordana. Wszystkie koncerty zostały zarejestrowane i już od początku grudnia co poniedziałek nowe materiały są udostępniane bezpłatnie na PLAY KRAKÓW.

 

Wyjątkowe wspomnienia to coś, co pozostaje na zawsze po każdym festiwalowym koncercie. Teraz nie trzeba czekać na kolejną edycję festiwalu, by poczuć ten wspaniały klimat ponownie lub po raz pierwszy. Gala FMF została podzielona na trzy części, a każda z nich znajduje się na krakowskiej platformie VOD. Hipnotyzująca muzyka z seriali The CrownWiedźminWatahaDom z papieruCzarne lustroGambit królowej oraz światowa premiera muzyki z ostatniego sezonu Wikingów w wykonaniu krakowskich artystów już teraz może zabrzmieć w każdym domu. To nie koniec atrakcji, gdyż na najmłodszych czeka muzyczna podróż na planetę Agi Bagi. Radosne dźwięki porwą do tańca również tych nieco starszych!

 

Na sam koniec przyszykowaliśmy koncert The Best of John Barry z pamiętnymi utworami z filmów Tańczący z wilkamiNiemoralna propozycja czy Pożegnanie z Afryką oraz muzyką do filmów o przygodach Jamesa Bonda. Ponownie zabrzmią utwory z Pozdrowień z RosjiW tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, a także piosenki z Diamenty są wieczne z solowym występem zwycięzcy trzeciej edycji programu „The Voice Kids” Marcina Maciejczaka oraz Żyje się tylko dwa razy z udziałem naszej reprezentantki na Eurowizji Junior 2021 Sary James. Internetowa premiera tej części festiwalu pojawi się na PLAY KRAKÓW w poniedziałek 27 grudnia.

 

Dla wszystkich fanów serialowej produkcji Netflixa Wiedźmin mamy wspaniałą wiadomość. Kompozytorzy będąc pod wielkim wrażeniem premierowego wykonania podczas FMF suity z Wiedźmina, właśnie opublikowali utwór nagrany we współpracy z krakowskim chórem Pro Musica Mundi. Muzyka jest dostępna na wszystkich kanałach streamingowych (The Witcher Suite).

 

Festiwalowe emocje czekają nas dopiero za rok, dlatego warto zaglądnąć na PLAY KRAKÓW i już teraz cieszyć się unikatowymi koncertami w domowym zaciszu.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.