kolejny koncert uświetnia nagrody

Aktualności

Nie tak dawno pisaliśmy o oscarowym koncercie, który odbyć ma się za dwa dni w ramach promocji tych nagród. Wygląda jednak na to, że na tym nie koniec, gdyż odpowiedzialna za nagrody Emmy, Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki także chce podążyć tą ścieżką. Już 21-ego maja br., także w UCLA’s Royce Hall zaprezentuje swój koncert, w trakcie którego 70-osobowa orkiestra i 40-osobowy chór wykonają muzykę aż dziewięciu popularnych kompozytorów telewizyjnych: Jeffa Beala ("House of Cards"), Beara McCreary ("The Walking Dead", "Da Vinci’s Demons"), Trevora Morrisa ("Vikings"), Ramina Djawadi ("Game of Thrones"), Johna Lunna ("Downton Abbey"), Alfa Clausena (The Simpsons"), Waltera Murphy ("Family Guy"), Seana Callery ("24", "Homeland") i Jamesa Levine'a ("American Horror Story"). Orkiestrą pokieruje Mark Watters. 

 

Przy okazji znany z "The X-Files" Mark Snow otrzyma nagrodę za całokształt twórczości, której fragmenty również wybrzmieją w trakcie koncertu. Wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy w historii Akademii i będzie całkowicie darmowe zarówno dla jej członków i ich gości, jak i zwykłej publiki. Nie ogłoszono jeszcze prowadzącego koncert – ma to się stać w najbliższym czasie.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.