kolejny koncert uświetnia nagrody

Aktualności

Nie tak dawno pisaliśmy o oscarowym koncercie, który odbyć ma się za dwa dni w ramach promocji tych nagród. Wygląda jednak na to, że na tym nie koniec, gdyż odpowiedzialna za nagrody Emmy, Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki także chce podążyć tą ścieżką. Już 21-ego maja br., także w UCLA’s Royce Hall zaprezentuje swój koncert, w trakcie którego 70-osobowa orkiestra i 40-osobowy chór wykonają muzykę aż dziewięciu popularnych kompozytorów telewizyjnych: Jeffa Beala ("House of Cards"), Beara McCreary ("The Walking Dead", "Da Vinci’s Demons"), Trevora Morrisa ("Vikings"), Ramina Djawadi ("Game of Thrones"), Johna Lunna ("Downton Abbey"), Alfa Clausena (The Simpsons"), Waltera Murphy ("Family Guy"), Seana Callery ("24", "Homeland") i Jamesa Levine'a ("American Horror Story"). Orkiestrą pokieruje Mark Watters. 

 

Przy okazji znany z "The X-Files" Mark Snow otrzyma nagrodę za całokształt twórczości, której fragmenty również wybrzmieją w trakcie koncertu. Wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy w historii Akademii i będzie całkowicie darmowe zarówno dla jej członków i ich gości, jak i zwykłej publiki. Nie ogłoszono jeszcze prowadzącego koncert – ma to się stać w najbliższym czasie.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: