"Kilka pytań o słyszenie świata" na FMF w Krakowie!

Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, o 14.00, w sali projekcyjnej Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędzie się pokaz patronowanego przez nas filmu "Kilka pytań o słyszenie świata". 

 

"Kilka pytań o słyszenie świata" to pierwszy w Polsce niezależny pełnometrażowy dokument poświęcony młodym kompozytorom muzyki współczesnej i filmowej. Bohaterami filmu są: Tomasz Opałka, Paweł Przezwański, Paweł Pudło i Kamil Staszowski. Mimo że ścieżka artystyczna każdego z bohaterów filmu jest różna, sporo ich ze sobą łączy. Przede wszystkim są to twórcy z niebywałymi, jak na swój młody wiek, osiągnięciami. Różne oblicza muzyki współczesnej, różne twórcze osobowości, młodzi twórcy i ich słyszenie współczesnego świata, o którym za pośrednictwem dźwięków opowiadają w swojej muzyce.

 

Do fragmentów nagrań stworzono specjalne filmowe impresje wykorzystujące panoramiczne ujęcia nowoczesnego centrum Warszawy, którego obserwacja stanowi paralelę do muzycznej opowieści. Dzięki temu obraz stanowi swoisty portret muzyki naszych czasów – tworzonej przez ludzi, którzy niejednokrotnie postawili wszystko na jedną kartę, by konsekwentnie realizować swoje twórcze marzenia i służyć ludziom poprzez sztukę.

 

Film jest częścią powstającego cyklu "Portrety kompozytorów”, mającego na celu dokumentację i promocję polskiej muzyki współczesnej i filmowej. Projekt został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury. Maja Baczyńska Absolwentka Akademii Filmu i Telewizji i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Seans jest otwarty dla wszystkich. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu.

 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: