Lalo Schifrin w Polsce!

Aktualności

Twórca jednego z najsłynniejszych tematów filmowych – Mission Impossible – w przyszłym roku pojawi się w Polsce na Targowa Street Film&Music Festival 2012.

 

„Mission: Impossible”, „Brudny Harry”, „Cincinatti Kid”, „Bullit”, „Godziny szczytu”, „Wejście smoka” , „Złoto dla zuchwałych”, „Tango”  to tylko niektóre pozycje w dorobku muzycznym Lalo Schifrina, najbardziej znany argentyński kompozytor ma ich bowiem w swoim katalogu ponad sto.

 

Poza muzyką do produkcji kinowych tworzył też na potrzeby telewizji – „Starsky i Hutch”, „Planeta Małp” czy telewizyjna wersja „Mission: Impossible” to znów tylko reprezentanci talentu wszechstronnego muzyka. Lalo to też znakomity pianista jazzowy i dyrygent – dyrygował m.in. London Philharmonic Orchestra, Houston Symphony Orchestra, Los Angeles Philarmonic i Los Angeles Chamber Orchestra.  Jako muzyk jazzowy grał i nagrywał z takimi sławami jak Dizzy Gillespie, Sarah Vaughn, Ella Fitzgerald, Stan Getz, Count Basie.

 

W Polsce nie był nigdy, a rzadko w tej części Europy. 06.07.2012 wraz z trio jazzowym stanie jako pianista i dyrygent 90-cioosobowej orkiestry złożonej z muzyków Filharmonii Łódzkiej na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dwuczęściowym koncertem plenerowym złożonym z dzieł własnych i najbardziej znanych motywów muzycznych światowej kinematografii (usłyszymy m.in. motyw przewodni z „Jamesa Bonda” oraz legendarne „Moon River”) zainauguruje czwartą edycję Targowa Street Film&Music Festival, największego festiwalu filmu i muzyki w Łodzi.

 

Spośród planowanych pięciu gwiazd muzycznych Lalo jest już drugą ujawnioną – pierwsza z nich to Asian Dub Foundation, brytyjska formacja, którą usłyszymy dzień po koncercie inauguracyjnym – 07.07.2012.
Koncert 06.07.2012 będzie największym koncertem w historii Festiwalu i, jak się zapowiada, największym plenerowym koncertem Filharmonii Łódzkiej, która w 2012 wystąpi jako oficjalny partner Targowej.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...