FMF na finał Kraków Culture Summer!

Aktualności

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powraca w realu! Podczas ostatniego weekendu Kraków Culture Summer usłyszymy m.in. koncert „The Best of John Barry” z pamiętnymi utworami do filmów Tańczący z wilkamiNiemoralna propozycja czy Pożegnanie z Afryką, a także „Galę FMF w trzech sezonach”, a w niej: The CrownWiedźminWatahaDom z papieruCzarne lustroGambit królowej oraz światowa premiera muzyki z ostatniego sezonu Wikingów. Wcześniej, już w piątek, na naszej scenie zaprezentują się: Beata i Bajm, KARAŚ/ROGUCKI, SMOLIK / KEV FOX, BOKKA oraz Izzy and the Black Trees. Zakończmy lato razem i pamiętajmy: „nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”.

 

 

Na sobotę 28 sierpnia proponujemy Galę FMFw trzech sezonach, w formie  plenerowego święta. Duża dawka emocji gwarantowana, bo już na start zabrzmi muzyka towarzysząca intrydze i akcji —jako pierwsi na świecie, usłyszymy na żywo m.in. gęste jak krew suity z KrólaWiedźmina czy Watahy. Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z Euforii śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalíę wykonają Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. W programie tej sekcji znajdą się również m.in. SukcesjaKraina Lovecrafta i Rok za rokiem. Na koniec przygotowaliśmy równie dramatyczne, ilustrujące różnego typu rywalizację seriale. Czarne lustroGambit królowejWikingów i Ukrytą grę łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność. My Life Is Going On z Domu z papieru zaśpiewa znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull.

 

Festiwalową niedzielę 29 sierpnia zaczniemy od FMF4Kids z muzyką z Agi Bagi, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych, a zakończymy koncertem The Best of John Barry. Utwory brytyjskiego kompozytora prezentowaliśmy na FMF nie raz, bo trudno o drugą tak wyrazistą i wszechobecną w branży filmowej postać. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy FMF Youth Orchestra wykona muzykę z m.in. Pożegnania z AfrykąTańczącego z wilkami czy Niemoralnej propozycji. John Barry to oczywiście również muzyka z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Posłuchamy więc utworów z Pozdrowień z RosjiW tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, a także piosenek z Diamenty są wieczne oraz Żyje się tylko dwa razy.

 

Zanim jednak rozpocznie się FMF, czeka nas emocjonujący piątek. 27 sierpnia na scenie pojawią się Beata i Bajm, BOKKA, Izzy and the Black Trees, a także duety: KARAŚ/ROGUCKI i SMOLIK / KEV FOX. To niespotykany do tej pory finał Wianków w sierpniu. Tego nie można przegapić! Dla tych, którzy nie zdążyli pobrać wejściówek, mamy niespodziankę. Koncerty Izzy and the Black Trees, duetów SMOLIK//KEV FOX, KARAŚ/ROGUCKI oraz BOKKI będą transmitowane bezpłatnie na żywo na platformie PLAY KRAKÓW.

 

 

27 sierpnia w ramach Wianków na Kraków Culture Summer będzie można wziąć udział również w dwóch panelach dyskusyjnych o tematyce muzycznej. Spotkania odbędą się online na PLAY KRAKÓW, a wezmą w nich udział przedstawiciele branży muzycznej. „Jak dystrybuować muzykę w czasie post-pandemii?” oraz „Rezerwacja i sprzedaż biletów online. Jakimi narzędziami dysponujemy w zakresie organizacji koncertów?” będą dostępne za darmo już od piątku od godziny 11.00.

 

Ostatni weekend Kraków Culture Summer to także moc atrakcji w ramach warsztatów przygotowanych przez Kids in Kraków oraz projekt społeczny Orfeo & Majnun. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na www.krakowculturesummer.pl.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...