Stwórz własną muzykę do fragmentu serialu „Wiedźmin”!

Aktualności

Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2021

Chciałbyś stworzyć własną muzykę do fragmentu serialu Wiedźmin? FMF ponownie daje młodym kompozytorom szansę na pokazanie swoich umiejętności! Już po raz dziewiąty otwieramy międzynarodowy konkurs FMF Young Talent Award. Na zgłoszenia autorskich propozycji czekamy do 15 lipca, a zwycięski utwór zabrzmi na żywo podczas koncertu Gala FMF w trzech sezonach w parku Jordana w Krakowie.


Głównym celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad siedmiuset młodych twórców z kilkudziesięciu krajów, a laureaci nagrody głównej działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej.

Uczestnicy organizowanego już po raz dziewiąty konkursu FMF Young Talent Award zmierzą się w tym roku z kolejną popularną produkcją Netflixa – ich zadaniem będzie stworzenie kompozycji do fragmentu serialu Wiedźmin. Oryginalną muzykę do serialu skomponowali Sonya Belousova i Giona Ostinelli, którzy zasiądą w konkursowym jury.


Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wieku to 35 lat) czekamy do 15 lipca.
 Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).

Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią finałową grupę partytur (maks. 21 prac). Zostaną one ocenione pod kątem technicznym oraz artystycznym. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka FMF Young Talent Award oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu Gala FMF w trzech sezonach, który odbędzie się 28 sierpnia w parku Jordana w Krakowie. Autorzy najlepszych prac będę mieli możliwość udziału w warsztatach i spotkaniach z ekspertami z branży. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Jak wziąć udział w konkursie?


Zasady ogólne

– Konkurs adresowany jest do osób między 18. a 35. rokiem życia.

– Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

– W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji.


Zgłoszenie krok po kroku

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:

2. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymasz:
– adres internetowy, z którego pobierzesz fragment filmu na potrzeby wykonania zadania;
– skład orkiestry;
– link do dysku, na który należy wgrać pracę.
3. Skomponowany utwór oznacz godłem składającym się z co najmniej czterech liter i dwóch cyfr.

4. Wgraj na dysk pracę o nazwie identycznej z godłem w formacie ZIP lub RAR (np. godlo.zip). Zgłoszenie powinno zawierać dwa pliki:
– partyturę w formacie PDF (godlo.pdf);
– plik audio-wideo w formacie MP4 lub QuickTime (godlo.mp4, godlo.mov lub godlo.m4v).

5. O przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia zostaniesz powiadomiony drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.

Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2021 i kryteria oceny prac znajdziesz w załącznikach powyżej.

Na kompozycje i partytury czekamy do 15 lipca!

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: