"Downton Abbey" i John Lunn na Międzynarodowej Gali Seriali

Aktualności

Obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami serial Downton Abbey to kolejny tytuł na Międzynarodowej Gali Seriali w Krakowie. Fani Festiwalu Muzyki Filmowej tego wieczoru będą mogli usłyszeć dwukrotnie nagrodzoną nagrodą Emmy, klasyczną ścieżkę dźwiękową z Downton Abbey autorstwa Johna Lunna. Szkocki kompozytor, zdobywca m.in. nagrody BAFTA, który najlepiej potrafi oddać atmosferę przedwojennej Anglii, nie tylko przyjedzie do Krakowa, ale i zagra solową partię fortepianową w swojej suicie. Panie i Panowie, klimat brytyjskiej arystokracji wprost z hrabstwa Yorkshire – Downton Abbey na FMF!

 

Festiwalowa publiczność podczas gali będzie miała okazję usłyszeć najpiękniejsze suity filmowe z najgorętszych seriali ostatnich lat. Obok ogłoszonych już produkcji: Gra o tronRodzina Borgiów, Wikingowie, Misja Afganistan i Czas Honoru do grona najważniejszych twórców tego gatunku dołącza John Lunn i jego kompozycja z Downton Abbey. Na ten niezwykły koncert, który wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Polskiego Radia pod batutą Diego Navarro, zapraszamy do TAURON Areny Kraków 30 maja o godz. 20:00.

 

Posłuchajcie suity z serialu o życiu wyższych sfer towarzyskich Downton Abbey

 

 

John Lunn to szkocki kompozytor, który w świecie produkcji telewizyjnych zasłynął dzięki ścieżce dźwiękowej do serialu Downton Abbey, która dwukrotnie przyniosła mu nagrodę Primetime Emmy w 2012 i 2013 roku. Wśród jego ostatnich prac można znaleźć muzykę do adaptacji książki Jamesa Runcie The Grantchester Mysteries, mini serialu Dzwony wojny oraz takich filmów jak Electricity (z Agyness Deyn), Burton i Taylor (z Dominikiem Westem i Heleną Bonham-Carter), Starsza pani znika (remake z 2013 roku), Shetland oraz Biała królowa (na podstawie bestsellera Phillippy Gregory), za którą otrzymał nominację do nagrody Primetime Emmy w 2014 roku. Obecnie pisze muzykę do adaptacji serii książek Bernarda Cornwella – The Last Kingdom dla BBC/BBC America i pracuje nad ścieżką dźwiękową do 6. sezonu Downton Abbey i kolejnych części Grantchester. Uznanie krytyków zyskał również dzięki trzem adaptacjom dzieł Charlesa Dickensa. Tajemnica Edwina Drooda produkcji BBC/Masterpiece została nominowana do nagrody Ivor Novello w 2013 roku, czternastoczęściowa Mała Dorrit(2008) zdobyła nominację do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA i pierwszą nominację Johna Lunna do Primetime Emmy, a jego Samotnia (2006) otrzymała nominację do nagrody Royal Television Society za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową i za Najlepszy  Serial.

 

Kolejne nazwiska ze świata muzyki filmowej i tytuły międzynarodowych produkcji ogłosimy już wkrótce! Śledźcie nasze profile!

 

Szczegółowe informacje dotyczące biletów na 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie znajdziecie Państwo tutaj.

 

Cały program główny dostępny jest tutaj.

 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.