Alberto Iglesias tryumfuje w Europejskich Nagrodach Filmowych

Aktualności

Alberto Iglesias po raz kolejny w tym roku wygrywa swoją duszną pracą do filmu "Szpieg", za którą był wcześniej nominowany do Oscara oraz BAFTA, a także zdobył World Soundtrack Award i Hollywood Film Award. Tym razem Hiszpan pokonał takich wyjadaczy, jak Gabriel Yared, który do spółki z Cyrille Aufortem był nominowany za "A Royal Pain", George Fenton ("The Angel’s Share") i Francois Couturier ("Shun Li and the Poet"). Gratulujemy!

 

"Szpieg" zdobył także nagrodę za najlepszą scenografię. Tymczasem pełna lista zwycięzców TUTAJ.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.