Akademia odrzuca nominowaną piosenkę!

Aktualności

Rada przewodniczących Amerykańskiej Akademii Filmowej zadecydowała właśnie o odrzuceniu jednej z nominowanych do Oscara piosenek – "Alone Yet Not Alone" z filmu o tym samym tytule, autorstwa Bruce'a Broughtona i Dennisa Spiegela. Powodem odrzucenia jest ponoć nadgorliwa autoreklama kompozytora, który – sam będąc członkiem Akademii – zasypywał kolegów mailami odnośnie piosenki, co jest wbrew przepisom. Broughton tłumaczy się, mówiąc, iż chciał się jedynie upewnić, czy są świadomi jej obecności w gronie nominowanych, bowiem nie miała ona tak dużej i dobrej reklamy, jak pozostałe nominowane przeboje. Sam ruch wzbudził kontrowersję głównie przez wzgląd na wykonawczynię piosenki – sparaliżowaną od pasa w dół Joni Eareckson Tada. Jednocześnie Akademia nie wskazała następstwa, co oznacza, że finalnie o statuetkę będą walczyć jedynie cztery hity. Przypomnijmy, że są to: 

 

– “Happy” z filmu “Despicable Me 2”

– “Let It Go” z “Frozen

– “The Moon Song” z “Her”

– “Ordinary Love” z “Mandela: Long Walk to Freedom”; 

 

A poniżej odrzucona piosenka:

 

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.