Złote Globy rozdane

Aktualności

Dziś nad ranem czasu polskiego po raz 71-szy rozdano Złote Globy. Statuetka za najlepszą muzykę powędrowała, dość nieoczekiwanie, w ręce Alexa Eberta za kompozycję do "All Is Lost" z Robertem Redfordem. Debiutant pobił tym samym takie znakomitości, jak John Williams ("The Book Thief"), Hans Zimmer ("12 Years a Slave"), Alex Heffes ("Mandela: Long Walk to Freedom") i Steven Price ("Gravity").

 

""


Nagroda za najlepszą piosenkę przypadła z kolei legendarnej grupie U2 i Brianowi Burtonowi, za "Ordinary Love" z biografii "Mandela: Long Walk to Freedom". Pozostałymi nominowanymi w tej kategorii były kolejno "Let It Go" z "Frozen", "Please Mr. Kennedy" z "Inside Llewyn Davis", "One Chance" ze "Sweeter Than Fiction" oraz "Atlas" z drugiej części "The Hunger Games". Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. A TU pełna lista nagrodzonych.

 

""

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: