Wygraj oryginalny soundtrack z Hobbita!

Aktualności

Od 11 grudnia 2012 dostępna jest w Polsce ścieżka dźwiękowa z filmu "The Hobbit: An Unexpected Journey". To muzyka napisana przez zdobywcę Oscara, Howarda Shore’a, zarejestrowana w słynnym londyńskim Abbey Road studio z udziałem London Philharmonic Orchestra. Dodatkowo na płycie znajduje się piosenka Song of the Lonely Mountain napisana i wykonana przez Neila Finna (Crowded House). "The Hobbit: An Unexpected Journey" to pierwsza część filmowej trylogii Petera Jacksona (twórcy wcześniejszej trylogii Władca Pierścieni), której premiera odbędzie się 14 grudnia 2012 (UK).

 

Muzyka Howarda Shore’a napisana do Władcy Pierścieni wykonywana była podczas wielu koncertów na całym świecie. W 2003 r. Shore dyrygował chórem i Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną podczas światowej premiery "The Lord of the Rings Symphony" w Wellington (Nowa Zelandia). Od tamtej pory utwór wykonano ponad 140 razy przez najlepsze orkiestry świata. Stał się też punktem wyjścia do napisania książki "Music of The Lord of the Rings Films".

 

„Chciałem wrócić choć na chwilę do pobudzającej wyobraźnię rzeczywistości Śródziemia” – mówił kompozytor. „Kiedy miałem dwadzieścia lat, przeczytałem wszystkie książki Tolkiena, wśród nich także Hobbita. Jego wielka miłość do natury, do zieleni nadal głęboko we mnie rezonuje”.

 

„Współpraca z Howardem Shorem przy filmie Hobbit była ekscytująca dla nas wszystkich. Jego sława i styl pracy w dużym stopniu inspirowały nas. Czekamy już na kolejny etap tej podróży, której pierwszy rozdział udało nam się wspólnie zrealizować” – mówił Jason Linn, prezes WaterTower Music.

 

Jeden z najbardziej aktywnych, poważanych i docenianych twórców muzycznych i dyrygentów, Howard Shore, współpracował z Peterem Jacksonem przy trylogii Władca Pierścieni. Muzyka z tych filmów jest uważana dziś za jedno z jego największych dokonań. Zdobył za nią trzy nagrody Akademii Filmowej, dwie za Najlepszą Oryginalną Muzykę, jedną za Najlepszą Oryginalną Piosenkę. Shore zdobył także za swoją działalność wiele innych nagród i wyróżnień, m.in. cztery nagrody Grammy i trzy Złote Globy.
 

Wspólnie z firmą Universal Music zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania są trzy soundtracka z "Hobbita". Aby wygrać jeden z nich, wystarczy odpowiedzieć na pytanie i mieć szczęście w losowaniu. A pytanie brzmi:

 

Autorem książki Music of The Lord of the Rings Films jest dziennikarz Doug Adams. Kiedy i w jakich okolicznościach odwiedził on Polskę?

 

Odpowiedzi należy przesyłać na adres konkurs@muzykafilmowa.pl do 3 lutego. Życzymy powodzenia!

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.