Wrześniowe koncerty muzyki filmowej w Gdyni

Aktualności

""

 

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Centrum Kultury w Gdyni, Rady Dzielnicy Śródmieście oraz Rada Dzielnicy Mały Kack zapraszają wszystkich fanów muzyki filmowej na wielkie wydarzenie muzyczne, jakim niewątpliwie jest wykonanie na żywo fragmentów ścieżek dźwiękowych towarzyszących nierozłącznie produkcjom wielkiego ekranu. Orkiestra przeniesie słuchaczy w magiczny świat kina prezentując najbardziej znane tematy muzyczne światowej i polskiej kinematografii.

Podczas występu zostaną zaprezentowane m. in. sylwetki muzyczne takich kompozytorów jak: John Williams (47 nominacji do Oscara – 5 zdobytych statuetek, autor muzyki do takich filmów jak: Gwiezdne Wojny, E.T.), Hans Zimmer (9 nominacji do Oscara – 1 nagroda, kompozytor muzyki do filmów: Piraci z Karaibów, Gladiator) czy też kompozytorów polskich takich jak: Wojciech Kilara (Pan Tadeusz) i Waldemar Kazanecki (Noce i Dnie). Koncert uzupełnią utwory z takich filmów jak Titanic, Władca Pierścieni, James Bond, Ojciec Chrzestny Forrest Gump, Misja czy też Siedmiu Wspaniałych. Za pulpitem dyrygenckim stanie gościnnie Łukasz Hermanowicz.
 

 

Ze względu na duże zainteresowanie tego rodzaju repertuarem, zaplanowano trzy koncerty.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w sobotę 7 września na Scenie Plenerowej w Małym Kacku, umiejscowionej na boisku przy ul. Wieluńskiej. Początek tego koncertu godzina 18.00. Wstęp wolny.

Kolejny koncert wysłuchać będzie można, w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A (ul. Rotterdamska 9), w sobotę 14 września również o godzinie 18.00. Tym razem również wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona jest pojemnością sali.

Maraton koncertowy zakończy występ orkiestry na Scenie Letniej w Orłowie (wejście nr 17), w niedzielę 15 września o godz. 16.00. Występ ten będzie zarazem wydarzeniem kończącym sezon artystyczny na plaży. Bilety w cenie 25/20 zł do kupienia w kasie przy Scenie Letniej lub drogą internetową na stronie interticket.pl.

Pierwsze dwa koncerty odbędą się w ramach realizacji projektu "Symfonia na dwie dzielnicę i orkiestrę" finansowanego z budżetu miasta Gdyni.

Serdecznie zapraszamy.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.