Koncert Varese Sarabande w Poznaniu!!

Aktualności

W niedzielę 4 sierpnia w Auli UAM w Poznaniu odbędzie się koncert z okazji 35-lecia istnienia słynnej wytwórni Varèse Sarabande. Poznańska gala będzie jednym z najważniejszych wydarzeń  III edycji TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAN, którego dyrektorem i twórcą jest Jan A.P. Kaczmarek.

Varèse Sarabande to założona w 1978 r. wytwórnia płytowa, specjalizująca się w muzyce filmowej, słynie z takich nazwisk jak m.in.: Erich Wolfgang Korngold, Miklós Rózsa i Elmer Bernstein. W swoim katalogu posiada ponad 1500 ścieżek dźwiękowych. Produkując rocznie 60-70 tytułów, pozostaje jedną z najbardziej płodnych wytwórni płytowych na świecie. Od ponad trzech dekad Varèse Sarabande jest domem wybitnych kompozytorów, wśród których, z największą ilością kompozycji, króluje Jerry Goldsmith.

Już wkrótce zostanie podany szczegółowy program koncertu oraz informacje o możliwości zakupu biletów. Wydarzenie to uświetnią swoją obecnością zaproszeni specjalnie z tej okazji kompozytorzy muzyki filmowej, tworzący w Hollywood do największych produkcji filmowych. W Poznaniu będzie również obecny założyciel i właściciel wytwórni – Robert Townson.

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.