"War Horse" Williamsa wcześniej!

Aktualności

 

Nie tak dawno pisaliśmy o najnowszych pracach tego wielkiego kompozytora, a dziś pora na uaktualnienie tych informacji. I tak, muzyka z "War Horse" zawita do sklepów już w listopadzie (konkretnie 21, który wypada w poniedziałek), a nie w grudniu, jak początkowo zapowiadało Sony. Także premiera filmu została przyśpieszona, choć tylko o jeden dzień (25 miast 26 grudnia). Światło dzienne ujrzała także tracklista i okładka płyty, a oto i one (uwaga, spoilery!):

 

 

"" 1. Dartmoor, 1912
2. The Auction
3. Bringing Joey Home, and Bonding
4. Learning the Call
5. Seeding, and Horse vs. Car
6. Plowing
7. Ruined Crop, and Going to War
8. The Charge and Capture
9. The Desertion
10. Joey's New Friends
11. Pulling the Cannon
12. The Death of Topthorn
13. No Man s Land
14. The Reunion
15. Remembering Emilie, and Finale
16. The Homecoming

 

 

Ponadto wczorajszej nocy, amerykańska stacja radiowa WQXR zaprezentowała pierwsze, pełne fragmenty tej pracy w audycji "Movies on the Radio" Pełny jej zapis, poświęconej ogółowi współpracy Williamsa ze Spielbergiem, do przesłuchania na stronie rozgłośni (jak zwykle klikamy na okładkę). Kompozycje Williamsa dostępne są również w oddzielnych klipach na You Tube (poniżej jeden z przykładów – pozostałe bez problemu znajdziecie w odnośnikach filmiku).

 

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: