"Video Game Day i Cosplay podczas pierwszego dnia 8. FMF

Aktualności

8. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zbliża się wielkimi krokami. Dla wszystkich fanów muzyki do gier video przygotowaliśmy niespodziankę – Video Game Day, specjalne wydarzenie, w ramach którego odbędzie się konkurs Cosplay. Liczyć się będzie najlepsze przebranie. 27 maja w krakowskim kinie Kijów.Centrum wystąpi zespół Critical Hit, który zainauguruje tegoroczną odsłonę festiwalu. Tego samego dnia ktoś z Was wygra karnet na cały 8. FMF, w tym bilet na koncert Critical Hit oczywiście, a także wiele innych, drobniejszych upominkówGorąco polecamy i zachęcamy Was już teraz do przygotowania strojów postaci z gier komputerowych. Widzimy się w Krakowie podczas FMF i Video Game Day.

 

""

 

Idea Cosplayu (z ang. costume playing – przebieranie) pochodzi z japońskiej kultury przebierania się za postacie z gier komputerowych, komiksów (mang) lub filmów animowanych (anime). Wszystko sprowadza się do szczegółowego przygotowania i odwzorowania części garderoby danej postaci, ale czasem także sposobu poruszania się czy imitacji głosu. Do dnia dzisiejszego w wielu krajach, w tym Polsce, organizuje się konwenty oraz festiwale dla miłośników kultury japońskiej, gdzie ich uczestnicy mogą pokazać kostiumy, które czasami powstają wiele miesięcy.

 

Koncert inaugurujący 8. FMF – Video Game Show: Critical Hit
27 maja 2015, godz. 20:00, kino Kijów.Centrum

 

Liczący już ponad 40 lat rynek gier video to nie tylko legendarne tytuły, fantastyczne historie, kultowe postaci czy dynamiczny rozwój technologii, ale także szczególny i odrębny nurt muzyki funkcjonalnej. Nikogo nie dziwi więc fakt, że świat gier video ma także swoich muzycznych superbohaterów. Jednym z nich jest Jason Hayes naczelny kompozytor wytwórni Blizzard, twórca muzyki do m.inStarcraft, Warcraft, a przede wszystkim do kultowego World of Warcraft. To właśnie Hayes powołał do życia zespół Critical Hit, skupiając wokół siebie solistów, którzy na co dzień nagrywają muzykę do najważniejszych produkcji filmowych i gier video. To prawdziwa plejada osobowości, z których każda ma swoje odrębne fankluby: Sara Andon (flet), Jason Hayes (syntezatory), Tina Guo (wiolonczela elektryczna), Caroline Campbell (skrzypce), Kevin Dooley (perkusja), Salome Scheidegger (fortepian). Dzięki regularnym występom podczas konwentów, m.in. podczas najbardziej prestiżowego Comic-Con International w San Diego, zespół szybko zyskał uznanie graczy i fanów w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszym koncercie w Europie i jedynym w Polsce do zespołu dołączy Aleksander Milwiw-Baron (gitara elektryczna). W programie koncertu zabrzmią nowe aranżacje tematów muzycznych do mrocznego Diablo III, epickiego The Elder Scrolls V: Skyrim, a także efektowne tematy z World of Warcraft, Final Fantasy, Legend of Zelda, Kingdom Hearts i Metal Gear Solid. Nie zabraknie także klasycznych tematów gier video: Tetris, PokémonSuper Marioi Angry Birds.

 

Organizatorami Video Game Day są: portal gamemusic.pl, Studio Zahora oraz Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Regulamin konkursu Cosplay w ramach Video Game Day organizowanego podczas pierwszego dnia 8. FMF znajdziecie tutaj.

 

Powodzenia!

 

Cały program główny 8. FMF dostępny jest tutaj.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.