Akademia czci 007

Aktualności

Rok najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości trwa w najlepsze. Raz, że wielkimi krokami zbliża się premiera nowego odcinka serii, pt. "Skyfall" (polska premiera 26-ego października br.), a dwa, że wciąż świętowane jest 50-lecie Jamesa Bonda. Niedawno ogłoszono z tej okazji Światowy Dzień Bonda, który przypadać ma 5-ego października (po szczegóły zapraszam TU). Teraz z kolei Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, czyli równie słynne AMPAS zamierza tego właśnie dnia złożyć muzyczny hołd brytyjskiemu szpiegowi oraz wszystkim twórcom, jacy przyczynili się do jego sukcesu. Specjalny koncert o stosownej nazwie "The Music of Bond: The First 50 Years" (Muzyka Bonda: Pierwsze 50 lat) odbędzie się o godz. 19:30 w Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills, a poprowadzi go Jon Burlingame – pisarz i historyk muzyki. Wśród zaproszonych muzyków przewiduje się m.in. gitarzystę Vic Flicka oraz autora tekstów do wielu bondowskich przebojów, Dona Blacka. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 4-ego września, a więc już za kilka dni. Szczegóły na oficjalnej stronie Akademii.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.