Trevor Morris, Jeff Russo i Sean Callery – kolejnymi gośćmi jubileuszowej gali 10. FMF!

Aktualności

Trevor Morris, Jeff Russo i Sean Callery 

kolejnymi gośćmi jubileuszowej gali 10. FMF!

 

Do inauguracji 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie pozostało już tylko nieco ponad 100 dni. Rozpoczynamy odliczanie i przedstawiamy kolejnych – obok Jana A.P. Kaczmarka i Howarda Shore’a – gości Gali Muzyki Filmowej „All is Film Music”. W programie przygotowanym specjalnie na potrzeby FMF zabrzmią suity z seriali telewizyjnych przygotowane przez mistrzów tego gatunku – Trevora Morrisa, Jeffa Russo i Seana Callery’ego. Usłyszymy światowe premiery utworów z seriali „The Emerald City ”, „Długa noc”, „Fargo”, „Homeland” i „24”.

 

Trevora Morrisa festiwalowej publiczności nie trzeba przedstawiać. W branży uchodzi za specjalistę od muzyki do seriali (laureat dwóch Nagród Emmy), a zwłaszcza do seriali historycznych. Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie prezentował monumentalne ścieżki dźwiękowe do seriali Rodzina Borgiów”, „Dynastia Tudorów” czy „Wikingowie”. Teraz nadszedł czas na temat muzyczny z najnowszej produkcji fantasy stacji NBC— serial The Emerald City”(premiera styczeń 2017), który podczas Gali przeniesie widzów do… Krainy Oz. A wszystko w brawurowym wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Pro Musica Mundi pod dyrekcją samego kompozytora.

 

 

Jeff Russo w Krakowie zaprezentuje światowe premiery suit z seriali — „Fargo” — znakomicie ocenianego i wielokrotnie nagradzanego (Złoty Glob, Nagroda Emmy) amerykańskiego serialu telewizyjnego emitowanego przez stację FOX — oraz „Długa noc” — docenionego serialu produkcji BBC i HBO (nominacje do Złotego Globu). Russo to jeden z założycieli i członek zespołu rockowego Tonic, z którym gościł w Polsce w 2010 roku podczas Przystanku Woodstock. Artysta nominowany do prestiżowych nagród — Emmy i Grammy oraz laureat trzech nagród ASCAP-u — podczas jubileuszowej Gali 10. FMF w jednym utworze zagra na perkusji, a drugim zadyryguje.

 

 

Sean Callery to zdobywca czterech nagród Emmy, siedmiu wyróżnień ASCAP-u, kompozytor muzyki do tak znanych seriali jak: „24”, „Kości”, „Homeland”, „Designated Survivor”, „Elementary”, „Jessica Jones” czy „Medium”. Podczas urodzinowej Gali, nie tylko zaprezentuje światowe premiery suit z tematami do „Homeland” i „24”, ale także zagra na fortepianie. Produkcja „Homeland” to wielokrotnie nagradzany (Złoty Glob, nagroda Emmy) amerykański serial telewizyjny stacji Showtime, osadzony w konwencji thrillera psychologicznego i koncentrujący się na losach agentki CIA Carrie Mathison specjalizującej się w polityce bliskowschodniej i walce z terroryzmem. Serial jest emitowany od 2011 roku, niedawno rozpoczął się 6 sezon. Z kolei „24” to jeden z popularniejszych seriali dramatycznych ostatnich lat. Callery ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień (zdobył cztery statuetki Emmy, a nominowany był w sumie aż 16 razy).

 

 

Przypominamy, że na jubileuszowy 10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, zapraszamy od 17 do 23 maja. Urodzinową Galę „All is Film Music” zaplanowano 20 maja w TAURON Arenie Kraków. Początek koncertu o godz. 18.00.

 

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach). Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.

 

#ilovefmf

#allisfilmmusic

 

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: 
Miasto KrakówKrakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.