TRANSATLANTYK Instant Composition Contest 2013

Aktualności

Jeszcze tylko do 21 lipca można zgłaszać swój udział w niezwykłym konkursie TRANSATLANTYK Instant Composition Contest 2013. Jego zwycięzca otrzyma tytuł 2013 TRANSATLANTYK Instant Composer oraz nagrodę o wysokości 30 000 zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają kolejno nagrody wysokości 15 000 zł oraz 7 500 zł.

 

""

 

Uczestnicy konkursu obejrzą krótki materiał filmowy po czym na scenie, przed publicznością, będą musieli spontanicznie skomponować na fortepianie utwór powiązany z obejrzanym obrazem. Stworzona w ten sposób improwizacja – kompozycja będzie oceniona przez międzynarodowe Jury, którego przewodniczącym jest w tym roku światowej sławy pianista Leszek Możdżer – jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, odważny eksplorator i oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny  („Chopin – Impressions”, „Kaczmarek by Możdżer”).

 

W skład Jury wejdą również:

 

·         Mark Marder – kompozytor filmowy i teatralny („The missing picture”, „The Khmer Rouge Death Machine”)

·         Zachary Matz – producent („City Island”, „One point O”)

·         Dave Porter – kompozytor filmowy I telewizyjny („Breaking Bad”, „Third wish”)

·         Petr Zelenka – reżyser I scenarzysta („Guzikowcy”, „Bracia Karamazov”)

 

""

 

W konkursie mogą brać udział młodzi artyści z całego świata, którzy do 10 sierpnia nie ukończą 35 lat. W tym roku ma miejsce już trzecia edycja konkursu. Do tej pory wzięli w nim udział przedstawiciele z takich krajów jak Chiny, USA, Niemcy, Wielka Brytania, Izrael oraz oczywiście Polska. Podczas wcześniejszych edycji konkursu w jury zasiadali tacy kompozytorzy jak Rolfe Kent, Peter Golub, William Goldstein, George S. Clinton, Jan A.P. Kaczmarek czy Stanisław Syrewicz.

 

Leszek Możdżer przewodniczącym Jury!

 

""

 

Nagrody zostaną wręczone 8 sierpnia 2013 w Poznaniu, podczas gali zamykającej tegoroczną edycję TRANSATLANTYK Festival Poznań.

 

Termin składania zgłoszeń: 28 lipca

 

Konkursy muzyki filmowej towarzyszące Festiwalowi są nie tylko okazją do rywalizacji z najbardziej utalentowanymi kompozytorami młodego pokolenia, ale również szansą na spotkanie z reprezentantami wszystkich profesji związanych z przemysłem filmowym oraz okazją do rozwoju międzynarodowej kariery.

 

Po więcej informacji na temat konkursu zapraszamy na stronę:

http://www.transatlantyk.org/pl/program/wydarzenia/transatlantyk-film-music-competition-2013

 

lub prosimy o kontakt: competition@transtlantyk.org/ tel.: +48 61 64 65 263

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.