Szymon Szewczyk kompozytorem muzyki do filmu „Wyklęty”

Aktualności

Już 10 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. Jest to oparta na faktach historia członków zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy walczyli z władzą ludową o powojenny kształt Polski.

 

Po przedpremierowych pokazach prasowych film zdążył już zebrać kilka pozytywnych recenzji. Jest chwalony m.in. za scenariusz, zdjęcia, poprowadzenie fabuły oraz rzetelne podejście do faktów historycznych.

 

Na uwagę zasługuje również muzyka, stworzona przez Szymona Szewczyka. Widzowie mogą spodziewać się wyrazistych, zapadających w pamięć tematów, oraz subtelnego budowania nastroju. Film „Wyklęty” to debiut kinowy kompozytora. Warto dodać, że ten młody twórca ma na swoim koncie m.in. takie pełnometrażowe produkcje jak austriacki dramat „Übergeil” (reż. Jolanta Warpechowski), film „Wigilia” (reż. Rafał Szamburski), muzykę do kilkunastu filmów krótkometrażowych oraz kilkadziesiąt utworów stworzonych na potrzeby mediów. Jego kompozycje można było usłyszeć w takich serialach i programach jak „Ojciec Mateusz” , „Rodzinka.pl”, „Nie ma jak Polska”. Tworzy również piosenki i muzykę koncertową. Jest członkiem ZAiKS i STOART.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.