Skubani – rozwiązanie konkursu

Aktualności

Wspólnie z firmą Sony zaprosiliśmy naszych czytelników do udziału w konkursie, w którym do wygrania byy trzy soundtracki z filmu animowanego "Skubani". To przezabawna animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii. Jake i Reggie pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk – jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.

 

Muzykę do animacji stworzył Dominic Lewis. Lewis urodził się w rodzinie utalentowanych, czynnych muzyków. Wykształcenie uzyskał na Royal Academy of Music w Londynie, gdzie studiował grę na wiolonczeli oraz kompozycję, uczestnicząc w kursach mistrzowskich u światowej sławy kompozytorów filmowych w tym: Craiga Armstronga i Davida Arnolda. Póki co nazwisko Lewisa jest mało znane mimo, że kompozytor maczał palce przy wielu głośnych soundtrackach ostatnich lat. I właśnie tego dotyczyło nasze pytanie konkursowe. A brzmiało ono:

 


"Proszę wymienić co najmniej 5 dużych filmów, do których Dominic Lewis komponował w ostatnich dwóch latach muzykę dodatkową"

 

Otrzymaliśmy ponad 100 listów z prawidłowymi odpowiedziami. Najczęściej wymieniane były takie tytuły jak "To już jest koniec", "Ralph Demolka", "Czerwony świt", "Abraham Lincoln: Łowca wampirów", "Człowiek na krawędzi", "G.I. Joe: Retaliation", "Rango", "Rio", "X-Men: Pierwsza klasa", "Kot w butach", "Sherlock Holmes: Gra cieni"… Każda odpowiedź z tymi tytułami była uznawana za prawidłową. Spośród wszystkich osób, które spełniły ten warunek wylosowaliśmy trzy, które otrzymają od nas płyty "Skubani". A są to:

 

Marek Koteluk

Tomasz Kowalski

Maja Konieczna

 

Zwycięcom gratulujemy, a wszystkich uczestników zapraszamy do kolejnych konkursów, które już wkrótce pojawią się na MuzykaFilmowa.pl!

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.