Skomponuj muzykę do filmu i wystąp na FMF

Aktualności

Skomponuj muzykę do filmu i wystąp na FMF!

Ruszają zgłoszenia do 10. edycji międzynarodowego konkursu dla młodych kompozytorów FMF Young Talent Award. To szansa dla początkujących artystów na pokazanie swojej twórczości przedstawicielom branży filmowej i szerszej publiczności. Wystarczy skomponować muzykę do wskazanego fragmentu filmu Hiacynt i wysłać do nas do 20 kwietnia. Zwycięski utwór zabrzmi na żywo podczas koncertu Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

W tym roku zadanie konkursowe polega na stworzeniu autorskiej muzyki do wskazanego fragmentu polskiej produkcji Netflixa – mrocznego thrillera Hiacynt w reżyserii Piotra Domalewskiego. Film zaprezentowano m.in. na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu i na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prace konkursowe oceni międzynarodowe jury pod przewodnictwem Richarda Bellisa, a w jego składzie zasiądą również m.in. autor oryginalnej ścieżki dźwiękowej do Hiacynta Wojtek Urbański oraz gość specjalny tegorocznego FMF John Powell.

Konkurs FMF Young Talent Award kierowany jest do osób w wieku od 18 do 35 lat, które nie były laureatami poprzednich edycji. Każdy z uczestników może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Po weryfikacji formalnej jurorzy ocenią prace pod względem technicznym i artystycznym. Spośród uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca oraz laureat drugiego i trzeciego miejsca.

Do najlepszego kompozytora trafi statuetka FMF Young Talent Award 2022. Zwycięzca będzie miał również możliwość zaprezentowania swojego utworu na żywo podczas koncertu Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski (25 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków). Autorzy najlepszych prac wezmą udział w warsztatach dla młodych kompozytorów prowadzonych przez specjalistów, twórców i producentów z branży muzyki filmowej, które odbędą się w dniach 23–25 maja w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zasady ogólne:

– Konkurs adresowany jest do osób urodzonych po 31 grudnia 1986 roku, które w momencie zgłoszenia są pełnoletnie;

– Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie;

– W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji oraz zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca konkursu FMF Young Talent Award 2021.

Zgłoszenie krok po kroku

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

2. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymasz:

– adres internetowy, z którego pobierzesz fragment filmu na potrzeby wykonania zadania;

– skład orkiestry;

– link do dysku, na który należy wgrać pracę;

– przyporządkowany indywidualny numer zgłoszenia.

3. Skomponowany utwór oznacz otrzymanym numerem zgłoszenia.

4. Wgraj na dysk pracę o nazwie identycznej z numerem zgłoszenia w formacie ZIP lub RAR (np. 123.zip). Zgłoszenie powinno zawierać dwa pliki:

– partyturę w formacie PDF (123.pdf);

– plik audio-wideo w formacie MP4 lub QuickTime (123.mp4, 123.mov lub 123.m4v).

5. O przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia zostaniesz powiadomiony drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.

Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2022 i kryteria oceny prac znajdziesz tutaj.

Na kompozycje i partytury czekamy do 20 kwietnia do godz. 23.59 CET!

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic. Partnerem strategicznym FMF jest Kraków Airport, a mecenasem FMF – firma Suempol.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.