Saturny i nagrody Gildii

Aktualności

Amerykańska Gildia Nadzorców Muzycznych rozdała właśnie swoje wyróżnienia w Mack Sennett Studios, w Hollywood. W kategorii Najlepszy nadzór muzyczny w filmie kinowym powyżej 35M nagrodę otrzymała Susan Jacobs za "American Hustle", natomiast w filmie kinowym powyżej 35M statuetka powędrowała do T Bone Burnetta za "Inside Llewyn Davis". Z kolei w kategorii Niezależnego filmu poniżej 10M nagrodzono Gabe Hilfer za pracę nad "The Place Beyond the Pines", a w kategoriach telewizyjnych laury otrzymał Frankie Pine za serial "Nashville", Thomas Gulobic za "Breaking Bad" i Evyen Klean za film HBO "Behind the Candelabra". Za dokument nagroda powędrowała do Jill Meyers za "Muscle Shoals", a najlepszym departamentem muzycznym wybrano odpowiednio: Warner Brothers (kino) i ABC Cable Networks/Disney Channel (telewizja).

 

 

W międzyczasie ogłoszono także nominacje do nagrody Saturna, czyli statuetki przyznawanej przez Akademię Science Fiction, Fantasy i Horroru. Lista nominowanych prezentuje się następująco:
 

Danny Elfman – Oz The Great and Powerful
Frank Ilfman – Big Bad Wolves
Howard Shore – The Hobbit: The Desolation of Smaug
Brian Tyler – Iron Man 3
Brian Tyler – Now You See Me
John Williams – The Book Thief

 

 

Cerenia wręczenia nagród odbędzie się już po raz 40-sty w czerwcu tego roku, w kalifornijskim Burbank. Pełna lista nominacji na oficjalnej stronie.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: