Premiera muzyki do filmu "Płynące Wieżowce"

Aktualności

""22 listopada do kin wchodzi film "Płynące Wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Obraz miał światową premierę na nowojorskim Tribeca Film Festival, wygrał sekcję "East of the west" w Karlowych Warach, natomiast na MFF T-Mobile "Nowe Horyzonty" otrzymał nagrodę publiczności. Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni reżyser odebrał nagrodę młodzieżowego jury za najlepszy film.

22 listopada to jednocześnie data premiery cyfrowej wydawnictwa "Płynące Wieżowce (Muzyka z Filmu)", które ukaże się nakładem wytwórni Sensefloor. Osobą odpowiedzialną za skomponowanie i dobór muzyki do filmu Tomasza Wasilewskiego jest BAASCH – warszawski wokalista, kompozytor i producent. Ścieżka dźwiękowa to w większości kompozycje stworzone specjalnie na potrzeby filmu. Dodatkowo znajdują się na niej utwory z debiutanckiej EPki kompozytora zatytułowanej "Simple Dark Romantic Songs". Kompilację uzupełnia premierowy utwór duetu Bueno Bros, zaproszonego przez Baascha do udziału w tym projekcie.

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy, "Płynące Wieżowce (Muzyka z Filmu)" wkrótce również na CD.

 


PRE-ORDER

 

BAASCH:
http://www.baaschmusic.com
http://www.fb.com/baaschmusic
Wywiad dla MALEMAN: http://www.malemen.pl/baasch.html
Wywiad dla WP.PL: http://bit.ly/baaschWP

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.