Rozdano nagrody Hollywood Music in Media

Aktualności

Ubiegłej nocy, w Fonda Theatre w Hollywood rozdano statuetki Hollywood Music in Media Awards (HMAA). Najważniejsza, za muzykę do filmu pełnometrażowego, powędrowała w ręce Henry'ego Jackmana za score do "Kapitana Phillipsa". W kategorii muzyki serialowej tryumfował z kolei Jeff Beal i jego "House of Cards", a za najlepszy temat główny uznano kompozycję Beara McCreary do "The Walking Dead". Najlepszym soundtrackiem ogłoszono natomiast składankę do najnowszego filmu braci Coen, "Inside Llweyn Davis".

 

Nagrody HMAA są w miarę świeżą marką w tej branży i skupiają się na ogólnopojętej muzyce w mediach wizualnych (oprócz filmów i seriali także gry, reklamy…), zarówno mainstreamowej, jak i niezależnej. W tym roku odbyła się piąta edycja ich wręczenia. Pełną listę zwycięzców, także z lat poprzednich, można zobaczyć TUTAJ.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: