Polski kompozytor nagrodzony za najlepszą muzykę w Los Angeles!

Aktualności

Polski kompozytor nagrodzony za najlepszą muzykę
na “New Filmmakers LA Awards” w Los Angeles.
 
Maciej Zieliński otrzymał nagrodę “Best Score” na “New Filmmakers LA Awards” za muzykę do amerykańskiego filmu niezależnego “Alaska is a Drag” w reż. Shaz Bennett. 
 
""Prestiżowa gala “New Filmmakers LA Awards” obyła się w Los Angeles, wyróżniając najważniejszych filmowców niezależnych z całego świata.  W tym roku zwycięzców wyłoniono spośród 132 nominowanych w 16 kategoriach. Film „Alaska is a Drag” był nominowany w trzech kategoriach, a ostatecznie otrzymał nagrodę za „Najlepszy Film Fabularny” (Best Feature) i za „Najlepszą Muzykę” (Best Score). 
 
„Bardzo się cieszę z tej nagrody zwłaszcza, że to pierwsze takie wyróżnienie dla mnie w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Maciej Zieliński. „Od kilku już lat staram się rozwijać karierę również w USA i miło mi bardzo, że moja muzyka została tam zauważona.”
 
Maciej Zieliński jest kompozytorem muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej.  Debiutował filmem „Gry Uliczne” w reż. Krzysztofa Krauze.  Szerokiej publiczności znany jest, jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, w tym „Nigdy w życiu”, „Tylko mnie kochaj”, „Sługi Boże”, a także muzyki do produkcji telewizyjnych, w tym serialu „Kryminalni”. Był dwukrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” za film „Fotograf” w reż. Waldemara Krzystka oraz „Sługi Boże” w reż. Mariusza Gawrysia. W ostatnich latach skomponował muzykę do pięciu amerykańskich produkcji niezależnych.
 
Maciej Zieliński jest także aranżerem i producentem muzycznym. Współpracuje z czołówką polskiej sceny muzycznej, m.in.: z Kayah i Anią Dąbrowską. Ważną częścią jego twórczości jest też muzyka poważna, za którą w roku 2012 był nominowany do  nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. 
 
Najnowszy film z jego muzyką, „Initials S.G.” reż. Ranii Attieh i Daniela Garcii, będzie miał premierę 28 kwietnia na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku i pojawi się tam w konkursie głównym festiwalu.
Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.