Oscarowa muzyka na żywo

Aktualności

Muzyczne gremium Amerykańskiej Akademii Filmowej, ogłosiło właśnie, iż przy okazji kolejnego wyścigu o Złotego Rycerza odbędzie się specjalny koncert, na którym zaprezentowane zostaną nominowane do Oscara piosenki i ścieżki dźwiękowe – te ostatnie w postaci maksymalnie 10-minutowych suit. Koncert ma odbyć się w trakcie tzw. oscarowego tygodnia, a dokładnie w czwartek, 27 lutego 2014 r. w Royce Hall, w Los Angeles. Poszczególne utwory wykona symfoniczna orkiestra studyjna z LA, którą poprowadzi kolejno każdy z nominowanych kompozytorów (względem ich dostępności). AMPAS żywi również nadzieję, iż także autorzy/wykonawcy piosenek będą mogli zaprezentować się na żywo. Przy okazji planowane są też krótkie wywiady z twórcami na temat procesu powstawania danego dzieła. Na razie nie wiadomo jednak, czy koncert będzie jakkolwiek trasmitowany, choć bardzo prawdopodobne, iż tak czy siak będzie go można obejrzeć na oficjalnej stronie Akademii.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.