Open Call dla artystów – HMA 2023

Aktualności

 OPEN CALL dla artystów!

Termin składania wniosków: 8 stycznia 2023

Jesteś artystą solowym albo grasz w zespole? Czujesz się gotowy na międzynarodową karierę? Zgłoś się już teraz na stronie HEMI Music Awards (HMA) i daj sobie szansę na przebicie się w Europie i nie tylko! Ten coroczny konkurs ma za zadanie przyspieszyć międzynarodową karierę wschodzących gwiazd europejskiej sceny poprzez program szkoleniowy, imprezy networkingowe oraz występy na żywo na wiodących festiwalach showcase’owych w całej Europie.

27 artystów i zespołów 9 krajów europejskich z Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia) zostanie wybranych do pierwszego etapu HMA 2023, natomiast 9 finalistów przejdzie do drugiego etapu konkursu, otrzymując możliwość spersonalizowanego wsparcia ze strony międzynarodowych ekspertów branży muzycznej, wraz ze wsparciem promocyjnym i trasą koncertową uwzględniającą 10 wiodących festiwali i konferencji showcase’owych w regionie:

ATHENS MUSIC WEEK (GR) | BUSH (HU) | EXIT FESTIVAL (RS)| MASTERING THE MUSIC BUSINESS (RO)| MENT LJUBLJANA (SI) | PIN MUSIC CONFERENCE (MK) |  | RECONNECT (CZ) | TAK BRZMI MIASTO (PL)| TALLINN MUSIC WEEK (EE) | WIANKI FESTIVAL (PL)

Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie systemu ocen i liczby rezerwacji osiągniętych na drugim etapie HMA, a w nagrodę, oprócz programu szkoleniowego i działań networkingowych, zostanie uhonorowany nagrodą o łącznej wartości 5000 euro, która pokryje koszty merytoryczne i promocyjne, jak również wszystkie wydatki związane z występem na jednym z dużych europejskich festiwali muzycznych! Nominowani na każdym etapie artyści, jak również zwycięzca nagrody, są wybierani przez niezależne międzynarodowe jury składające się z 27 członków, w tym ekspertów branżowych, organizatorów festiwali, promotorów, menadżerów obiektów i dziennikarzy muzycznych z 9 krajów uczestniczących w konkursie.

Wnioskodawcy muszą być artystami solowymi lub zespołami w wieku powyżej 18 lat, mieszkającymi w jednym z krajów HEMI. Termin zgłoszeń upływa w środę 8 stycznia 2023 o godz. 23.59 CET. Konkurs jest otwarty dla każdego gatunku muzyki, a udział jest darmowy.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://bit.ly/3EKma2x

——-

HEMI Music Awards (HMA) to program o formule konkursowej przeznaczony dla artystów, którzy są gotowi rozwijać międzynarodową karierę i którzy chcą dotrzeć do nowych rynków i publiczności. Jego organizatorem jest Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI), europejska inicjatywa, współfinansowana przez unijny program Creative Europe, mającą na celu wspieranie artystów i przedsiębiorców muzycznych z Czech, Estonii, Grecji, Węgier, Macedonii Północnej, Polski, Rumunii, Serbii i Słowenii.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: