Nowi kompozytorzy w AMPAS

Aktualności

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zaprosiła do siebie aż 276 nowych artystów. Wśród nich są także kompozytorzy, będący zarówno tuzami tej dziedziny, jak i świeżakami, którzy wciąż szukają swego stylu. I tak, obok Joe Hisaishiego oraz Cliffa Martineza członkostwo zaproponowane zostało także Raminowi Djawadi, Aaronowi Zigmanowi, J. Ralphowi (znanemu z "Man on Wire" oraz innych dokumentów) i Henry'emu Jackmanowi. Listę muzyków dopełniają też inni twórcy, jak niesławny Prince, który miał silny wkład w takie produkcje, jak burtonowski "Batman", "Purple Rain" czy "Happy Feet", wokalistka Siedah Garrett ("Rio", "Dreamgirls") oraz montażyści muzyki Ramiro Belgardt ("Lincoln", "Monachium") i Jennifer Dunnington ("The Departed", "Aviator"). Gratulujemy. Pełną listę zaproszonych artystów można poznać na oficjalnej stronie AMPASu.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.