Niesamowita oferta od Amanita Design

Aktualności

Jeszcze przez 13 dni ważna jest świetna oferta czeskiego studia Amanita Design. Firma, znana z produkcji niesamowitych gier „Machinarium” oraz "Samorost 2", a także efektów specjalnych do filmu Jana Svěráka „Kuky se vraci„ wypuściła właśnie kolejną oryginalną platformówkę, „Botanicula”. Z tej okazji na swej STRONIE proponują internautom tzw. Humble Bundle, czyli nowy sposób sprzedaży gier niezależnych. Ogólnie polega na tym, że taki „tobołek” z kilkoma grami (w wersjach na różne platformy) oraz z innymi atrakcjami oferowany jest online w cenie „co łaska”, a kupujący decyduje, jaka część jego pieniędzy ma trafić do twórców, jaka na organizacje charytatywne, a jaka jest napiwkiem dla organizatorów zabawy.

W tym przypadku oferta przedstawia się następująco. Płacąc nawet minimalną stawkę (kwota jest w dolarach, więc będzie to zapewne jeden cent) otrzymamy „Botaniculę”, „Machinarium” oraz „Samorost 2″ (wcześniejsza krótka gra Amanity, również point-and-click) oraz ich soundtracki, które już dawno zyskały status kultowy. Dla zainteresowanych, za co najmniej 5 dolarów również klucze do Steama. Jeżeli natomiast nasza wpłata będzie wyższa niż wynosi średnia płatność (w chwili kwota graniczna to $8,77), dostaniemy jeszcze jedną ciekawą, małą grę oraz coś dla fanów kina, czyli pełnometrażowy film „Kuky se vraci” (wersja z angielskim dubbingiem)! Przy okazji wspomagamy też organizację World Land Trust, która aktualnie stara się ratować lasy deszczowe.

 

„Botanicula” jest do „Machinarium” podobna – obie są przygodówkami point-and-click, w których chodzi o rozwiązywanie różnych fajnych zagadek. Obie są graficznie dopracowane, mają świetną muzykę i dźwięk. Jednak nowa gra na pewno nie znudzi fanów poprzednich, bo ma kompletnie inny klimat. Fabuła „Botaniculi” jest prosta, ale tajemnicza i urocza.

 

 

źródło: Opium / Amanita Design

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.